Підбірка пісень про загиблих митців, що боролися за Україну

З початком повномасштабного вторгнення росія, знищуючи українську інтелігенцію, зробила нове «Розстріляне відродження». Для того, щоб вшанувати пам’ять про загиблих митців, українські гурти створюють пісні на основі їх текстів та присвячують їм свою музику.

Крихітка feat. хейтспіч — «Під весняним дощем»

Крихітка feat. хейтспіч — «Під весняним дощем»

Автори присвятили композицію українським митцям і мисткиням, діячкам і діячам культури, які загинули через російське вторгнення. Вірш поетки та військової парамедикині Олени Герасим’юк лежить в основі пісні.

«Я написала цей твір у пам’ять про моїх загиблих колег, про тих, хто мав стати основою нашої нової української культури. Ця пісня про втрати, але навіть після фізичного зникнення від людини залишається пам’ять, тепло і світло. Залишаються слова та імена. Залишаються твори, які тепер стають нашою духовною зброєю. І завдання живих – пам’ятати й говорити про тих митців і мисткинь, які віддали найважливіше за нашу свободу, свої життя. Щоб їхні голоси та ідеї продовжували звучати для інших», — зазначила Герасим’юк.

Vivienne Mort — «Не ходи ти тут, не ходи» (на вірш Максима Кривцова “Далі”)

Vivienne Mort — «Не ходи ти тут, не ходи» (на вірш Максима Кривцова “Далі”)

Поет та військовий Максим Кривцов загинув 7 січня 2024 року разом зі своїм котом. Митець створив збірку «Вірші з бійниці», яку «Український ПЕН» визнав однією з найкращих українських книжок 2023 року. Але презентували її без автора.

Гурт Vivienne Mort створили пісню на основі його вірша.

«Ми були знайомі. Я жила у формі татуювання на його руці. Подруги Максима надіслали мені повну збірку його віршів. Перший вірш я прочитала, другий заспівала — вийшла пісня.» — сказала засновниця гурту Даніела Заюшкіна.

KOZAK SYSTEM — «Не покинь». Пам'яті Гліба Бабіча

KOZAK SYSTEM — «Не покинь». Пам'яті Гліба Бабіча

Поет, волонтер та військовий Гліб Бабіч загинув 28 липня 2022 біля Ізюма. Разом із KOZAK SYSTEM Гліб Бабіч написав пісні: «Сила і зброя», «Свобода наче любов», «Ті, що тримають небо над Різдвом», «Досить сумних пісень».

Гурт у пам'ять про загиблого створив пісню «Не покинь».

«У нас залишилася одна пісня, яку ми мали видавати буквально на днях – «Не покинь». Ніколи б не подумав, що саме вона стане прощальною в нашому з тобою житті. Я тебе любив. І люблю. І буду любити. Бо ти мій внутрішній голос. Ти був чесним і справжнім. І дуже добрим. Дуже. І безкорисним. Глібич, дорогий, дай сигарету, будь ласка, сьогодні я закурю… Ти відірвав сьогодні шматок мого серця… С*ка – війна.» — вокаліст KOZAK SYSTEM Іван Леньо.

Тінь Сонця – «Новий Світанок» (feat. Юрій Руф)

Тінь Сонця – «Новий Світанок» (feat. Юрій Руф)

Юрій Руф – засновник літературного проєкту «Дух Нації». Автор збірок «Багряна лірика», «Час Революції», «На зламі епох». Загинув поет, на Луганщині 1 квітня 2022 року. Фолк-метал- гурт «Тіні Сонця» створили з вірша Юрія Руфа пісню «Новий Світанок».

Pilum – «Скальд»

Pilum – «Скальд»

Сергій Скальд — військовий-доброволець, був у складі Добровольчого корпусу «Правий сектор». Автор поетичних збірок «Навиліт. Рими калібру 5,45» та співавтор збірки націоналістичної поезії «Голос крові».

Група Pilum присвятила пісню Сергію Скальду та всім полеглим в боях за вільну Україну. Текст взятий з вірша Сергія «Воїн», який увійшов в його збірку «Навиліт. Рими калібру 5,45».


Епоха розстріляного відродження повернулася у наше життя в іншому форматі. росія знищувала українську культуру і знищує. Важливо, щоб ми про це пам’ятали. Автори пісень увіковічнюють героїв-митців у музиці. І завдяки цьому згадки про кожен російський злочин проти України ніколи не стане лише давно забутою історією.

Текст Катерини Главатських

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Сіль Медіа

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар