Підтоплення, тріщини та закриття станцій: що трапилось із «синьою» гілкою метро Києва

Київська міська державна адміністрація заявила про закриття на аварійний ремонт ділянки метрополітену на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями «Либідська» та «Диміївська». У метрополітені розгерметизувався тунель і вода затопила рейки.

silmedia_zgcl/bx9-82DSR.jpeg
Вода в тунелі синьої гілки метро. Фото: КМДА

Активісти ГО «Пасажири Києва» заявили про утворення струмка води з піском, який «під час значних об’ємів фільтрації ще більше пошкоджуватиме тунель».

На час ремонту між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська». Станції метро «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Іподром» та «Теремки» – працюватимуть в режимі укриття. Рух поїздів зупинили щонайменше на пів року.

Проблему з транспортом у Голосіївському районі планують вирішити запуском автобусного сполучення. Наразі на дорозі критичних проблем не фіксують, дублювальні автобуси й тролейбуси почали рух за маршрутом між «Деміївською» і «Теремками», відзначають у ГО «Пасажири Києва».

silmedia_zgcl/IDma82vIR.jpeg
Тріщини в склепінні тунелю метро. Фото: КМДА

Київський депутат Андрій Вітренко розповів що транспортна інфраструктура Києва не зможе впоратися через ремонтні роботи в метро, а терміни ремонту збільшать до року.

«Якщо міська влада намагається показати, що це буде плановим ремонтом, то це абсолютно не так... За думкою деяких експертів, прогнозують ні пів року, а рік, що ці станції метрополітену будуть закриті. Я думаю, що нас чекають надстрашні і величезні пробки», — зазначив Вітренко.

Також у КМДА зазначили, що перегінні тунелі між станціями Деміївська та Либідська споруджувалися у поймі річки Либідь ще у 2008−2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах, при штучному водозниженні.

silmedia_zgcl/nd1AUhDIg.jpeg

Тунель планують розрити згори, щоб перевірити чи дотримався підрядник усіх норм при будівництві. На думку начальника київського метро Віктора Брагінського, тріщини могли спричинити активність річки Либідь і геологічні умови (пливуни і торфовища).

silmedia_zgcl/hqk182vSg.jpeg
Перегін між Теремками та Деміївською

Попередньою причиною підтоплення метрополітену називають порушення умов будівництва.

Нагадаємо, у Києві на пів року обмежили рух між станціями метро «Деміївська» та «Теремки».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар