Після втечі небезпечного злочинця, у Еквадорі почалася негайна мобілізація

Президент Еквадору Даніель Нобоа 8 січня оголосив надзвичайний стан по країні після втечі небезпечного наркобарона з в'язниці. Далі у інших тюрмах спалахнули заворушення, а 9 січня озброєні терористи увірвалися на студію місцевого телеканалу. Захоплення студії транслювали в прямому ефірі понад 15 хвилин.

Розповідаємо, що сталося в Еквадорі протягом трьох днів.

silmedia_zgcl/idxJ3XFSR.webp

Начальник національної поліції генерал Сесар Сапата на пресконференції заявив про зникнення одного з в'язнів тюрми міста Гуаякіль.

Він не назвав імені цього ув'язненого, але прокуратура заявила, що розслідуватиме ймовірну втечу Хосе Адольфо Масіаса на прізвисько Фіто — лідера злочинного угруповання Los Choneros.

silmedia_zgcl/0SJyeuKIg.jpeg
Фіто. Фото: Збройні сили Еквадору

Масіаса засудили у 2011 році до 34 років ув'язнення за різні злочини, зокрема торгівлю наркотиками та вбивство.

Речник уряду Роберто Ізурієта заявив, що Фіто був попереджений про переведення із в'язниці. Вважається, що він втік за кілька годин до цього. Двох тюремних охоронців затримали за підозрою в тому, що вони допомогли Фіто втекти.

Заворушення після втечі та викрадення поліцейських

Після втечі Масіаса у тюрмах почалися заворушення. Ув’язнені взяли в заручники кілька тюремних охоронців і погрожували вбити їх, якщо солдати будуть направлені для відновлення контролю над установами.

Чотирьох поліцейських також викрали після того, як президент Даніель Нобоа оголосив надзвичайний стан.

silmedia_zgcl/pMv-k9FIg.jpeg
Солдати на бронетехніці після того, як президент Еквадору Даніель Нобоа оголосив надзвичайний стан. Фото: Reuters

Захоплення телестудії в прямому ефірі

9 січня стало відомо, що озброєні люди захопили еквадорський телеканал TC Televisiоn і взяли в заручники одного з ведучих аналітичного шоу та працівників каналу.

Як пише CNN, на телеканалі ще близько 15 хвилин після нападу понад 20-ти озброєних чоловіків була пряма трансляція.

На відео видно, як чоловіки в каптурах змусили працівників телеканалу лягти на підлогу студії. Було чутно постріли та крики.

Бандити, які захопили телеканал TC Televisiоn, опублікували відео з узятим у заручники ведучим аналітичного шоу Despuеs de el noticiero Хорхе Естевесом, який просить президента Даніеля Нобоа зв'язатися з поліцією та врятувати його разом із колегами.

silmedia_zgcl/sFAzquKIg.jpeg
На світлинах, оприлюднених правоохоронцями молоді хлопці лежали на підлозі із зав’язаними за спиною руками

Національна поліція Еквадору заявила, що спецпідрозділи відреагували на напад. Згодом повідомили, що поліцейським вдалося проникнути в студію та затримати 13 нападників. Відповідно до законодавства Еквадору їм загрожує до 13 років ув'язнення, у разі доведення провини.

silmedia_zgcl/W3Zz3uKSR.jpeg

Президент зробив два десятки банд військовими цілями

Президент Даніель Нобоа 9 січня 2024 року зреагував на захоплення телеканалу та видав виконавчий указ, який змінює чинний надзвичайний стан і визнає існування внутрішнього збройного конфлікту.

Про це пише PRIMIKIAS.

Указ передбачає негайну мобілізацію та втручання збройних сил і поліції на національній території та встановлює ідентифікацію організованих груп як терористичних організацій.

Указ зобов’язує Збройні сили провести бойові дії для «нейтралізації» цих злочинних організацій.

Відповідь терористів

Після указу Нобоа терористи взяли в заручники кількох поліцейських і оприлюднили відео, на якому одного з них змусили зачитати повідомлення, адресоване президенту.

«Оголосив війну, отримаєш війну», — читає офіцер. «Ви оголосили надзвичайний стан. Ми оголошуємо поліцію, цивільних і військових військовою здобиччю».

Заворушення в країні

Наразі відомо, що бандити захоплюють поліцейські дільниці, школи, університети та навіть метро. Людей масово намагаються брати у заручники та викрадати. Члени банд публікують нові відео зі стратами співробітників в'язниць та поліцейських.

silmedia_zgcl/6xTvkrFIR.webp
Солдати патрулюють метро в Кіто. BBC

На вулицях Еквадору почалися сутички силовиків із бандитами та стрілянина. Місцеві жителі повідомляють у соцмережах про підриви службових автомобілів і спроби терористів захопити заручників.

Місцева влада Гуаякіля повідомила, що в п'яти лікарнях найбільшого міста країни сталися інциденти "захоплення", але поліція та військові відновили порядок. Незрозуміло, що саме пов’язано з інцидентами.

Повідомляється, що під час одного з викрадень, коли захопили трьох агентів, в автомобілі з поліцейськими спрацював вибуховий пристрій.

В Есмеральдасі, на північному заході країни підпалили два автомобілі, один з яких спричинив пожежу на заправній станції.

Тюремне агентство SNAI повідомило раніше у вівторок, що група в'язнів втекла з пенітенціарної колонії в Ріобамбі, включаючи обвинуваченого члена банди Фабріціо Колон Піко, який нібито був причетний до змови про напад на генерального прокурора. Прокуратура повідомила, що 17 із 39 втікачів вдалося затримати.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар