Пліозавр: вчені знайшли двометровий череп морського чудовиська

Череп колосального морського монстра витягнули зі скель Юрського узбережжя Дорсета. Артефакт належить пліозавру, морській рептилії, яка населяла океани близько 150 мільйонів років тому.

silmedia_zgcl/qdgnFovIg.jpeg
Фото: ВВС

Про це пише ВВС.

Двометровий череп є одним із найповніших екземплярів такого типу, коли-небудь виявлених, і дає нові знання про цього стародавнього хижака. Істота мала 130 зубів. Передні, довгі й гострі як бритва, могли вбити одним укусом.

silmedia_zgcl/WAZMFoDSR.jpeg
Процес розкопок
«Пліозавр був неперевершеною машиною для вбивства, а його довжина становила 10-12 метрів, він мав чотири потужні кінцівки, схожі на ласти, які рухалися на високій швидкості, і був найвищим хижаком в океані. Я не сумніваюся, що це було щось на зразок підводного Тірекса», — розповів доктор Андре Роу з Брістольського університету.
silmedia_zgcl/CVfMFTDIg.jpeg
Зуб пліозавра

Палеобіолог, професор Емілі Рейфілд, уже дослідила великі круглі отвори на потилиці пліозавра. Вони свідчать про розмір м’язів, які керують щелепами тварини, і про силу укусу, яка у верхньому кінці становить близько 33 000 ньютонів. Для прикладу, найпотужніші щелепи серед живих тварин у морських крокодилів: 16 000 ньютонів.

Череп також має особливості, які дозволяють припустити, що пліозавр мав особливо розвинені органи чуття. Його морда всіяна невеликими ямками, які, можливо, були місцем розташування залоз, які допомагали йому виявляти зміни тиску води, що створювала потенційна здобич.

silmedia_zgcl/s6olKoDIR.jpeg

А на його голові є отвір, у якому могло бути тім’яне, або третє, око. Ящірки, жаби та деякі тварини сьогодні мають подібне. Це око світлочутливе і могло б допомогти знайти інших тварин, особливо коли пліозавр спливав із глибоких каламутних вод.

Раніше ми писали, що народився перший у світі повністю білий алігатор.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Релакс"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар