Податкова реформа в дії: фатальна помилка чи наближення до євростандартів?
10 жовтня парламент ухвалив законопроєкт про збільшення податків. Підвищення військового збору, стягнення додаткової плати з прибутку для фінансового сектору і так звана детінізація — миттєво викликала шквал негативу та критики.
За даними Мінфіну, рішення зумовлене гострою необхідністю компенсувати витрати на сектор безпеки та оборони. Попри те, що ставки податків суттєво не зросли, разючість змін відчув малий та середній бізнеси.
Для порівняння, якщо у 2022 році держава запроваджувала спеціальні пільги для покращеного функціонування бізнесів, то тепер чимало роботодавців працюють над тим, аби повернутися до зарплат «у конвертах» у намаганнях вистояти перед фінансовою кризою. Та чи справді складно втримати «на плаву» власну справу попри війну?
«Бути підприємцем у такий час нелегко, проте, цілком реально. Запуск мого бізнесу припав на другий рік повномасштабного вторгнення, а тому до фінансових складнощів ми були підготовлені заздалегідь. Податкові зміни насправді не є суттєвою проблемою у порівнянні зі систематичним зростанням тарифів на світло та воду. Неправильне співвідношення вартості ускладнює виведення бізнесу на дохід, бо здається тільки ти починаєш виходити у плюс, як витрати стають ще більшими!», — ділиться власниця кав’ярні «Квітковий на Торговій» Романа Прач.
Для боротьби з нерентабельністю бізнесмени вдаються до незначного підвищення цін на товари та послуги. За словами підприємиці, це вкрай необхідно для боротьби з інфляцією, що зростає, у зв’язку з видатками для сфери оборони.
Співвідношення податків до рівня доходів в Україні вимагає доопрацювання. Однак, ситуація відносно контрольована у порівнянні з правилами ведення бізнесу закордоном.
Як зазначає підприємець Сергій, який працює агентом з пошуку роботи у Чехії, найбільша складність полягає в обов’язковому виставленні рахунку-фактури на кожну покупку чи послугу.
«Тутешня бюрократія суттєво сповільнює швидкість виконання роботи. Наприклад, якщо Ви, як приватний підприємець, захочете придбати певний товар на рахунок компанії, то з врахуванням термінів оплати рахунків, які здійснюються в середині та в кінці місяця, товар дістанете в кращому випадку за 2 тижні. А якщо він пошкоджений – на заміну доведеться почекати ще трохи часу», — пояснює він.
Вимоги до звітності є суворими. За словами бізнесмена, у разі невчасного подання необхідних документів підприємець зобов’язаний сплатити штраф, що дорівнює 20% з загального обороту.
Попри складні умови воєнного стану, бізнес в Україні все ще добре функціонує у порівнянні з «тепличними» умовами в ЄС.
Соня Кручініна для «Сіль.Медіа»
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.