Поліцейському, через якого у Франції почалися масові заворушення, задонатили мільйон євро

Понад один мільйон євро пожертвували поліцейському, якого звинувачують у вбивстві 17-річного хлопця арабського походження у Франції. Нагадаємо, що це стало приводом до масових протестів та заворушень у країні.

Платформа GoFundMe відмовилася заблокувати онлайн-краудфандер для поліцейського, якого звинуватили у вбивстві підлітка в Нантері поблизу Парижа, передає Euronews.

silmedia_zgcl/IsDVeb9VR.jpeg
Інцидент, який спровокував багатоденні заворушення, викликав занепокоєння щодо расизму та поведінки поліції в країні

Збір коштів, організований Жаном Мессіа, колишнім радником ультраправого політика Марін Ле Пен, наразі зібрав понад мільйон євро. В описі GoFundMe сказано, що фонд існує, щоб забезпечити «підтримку сім’ї».

Сімнадцятирічного Нахеля М. застрелили в упор минулого вівторка. Інцидент, який спровокував багатоденні заворушення, викликав занепокоєння щодо расизму та поведінки поліції в країні.

«Наразі цей збір коштів виконується, оскільки на сторінці зазначено, що кошти підуть на підтримку сім’ї», — заявив представник GoFundMe у заяві, надісланій Euronews.

Водночас, умови GoFundMe забороняють «юридичний захист фінансових і насильницьких злочинів» та ворожнечу.

Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борне висловила застереження щодо збору коштів, але сказала, що уряд у це не втручається.

«Той факт, що цю кампанію зі збору коштів дійсно запустив хтось, близький до ультраправих, безсумнівно, не сприяє заспокоєнню», – сказала прем’єр-міністр, покидаючи зустріч з усіма політичними групами для обговорення трагедії та заворушень, що послідували за нею.

Вона додала, що суди будуть вирішувати, «якщо це необхідно», щодо законності цього фонду, але що «уряд не може вирішувати, існувати йому чи ні».

Ліворадикальний політик Девід Гіро написав у Twitter: «Припускається, що після вбивства арабів ви станете мільйонерами. А уряд спостерігає, як цей жах відбувається, нічого не кажучи. Огидно».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар