Понад 13 тис вірмен виїхали з Карабаху, тисячі інших досі рухаються дорогами

Щонайменше 13 550 із 120 000 етнічних вірмен, які називають Нагірний Карабах своїм домом, прибули до Вірменії в перший день масового виїзду з Карабаху. Сотні автомобілів і автобусів досі рухаються на виїзд.

«Вірмени Карабаху - частини Азербайджану, що знаходиться поза контролем Баку після розпаду Радянського Союзу - почали втікати цього тижня після того, як їхні війська були розбиті в блискавичній військовій операції азербайджанських військових», - пише Reuters, журналісти якого поспілкувалися з багатьма біженцями.

silmedia_zgcl/zwMF4KWIR.png
США закликають президента Азербайджану Ільхама Алієва захистити права етнічних вірмен

Бабуся чотирьох дітей Наріне Шакарян приїхала на старенькій машині свого зятя з шістьма іншими людьми. За її словами, 77-кілометровий шлях тривав 24 години, і у них не було з собою їжі.

«Всю дорогу діти плакали, вони були голодні», — сказала Шакарян Reuters на кордоні, несучи свою 3-річну онуку, якій, за її словами, стало погано під час подорожі.

Коли вірмени поспішили покинути столицю Карабаху, відому як Степанакерт у Вірменії та Ханкенді в Азербайджані, АЗС через паніку були поглинуті чергами.

Глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер закликала Азербайджан «дотримуватися режиму припинення вогню та вжити конкретних кроків для захисту прав цивільного населення в Нагірному Карабасі».

Пауер, яка раніше передала прем’єр-міністру Вірменії Ніколу Пашиняну лист підтримки від президента США Джо Байдена, заявила, що застосування сили Азербайджаном є неприйнятним і що Вашингтон шукає відповідь на це.

Вона закликала президента Азербайджану Ільхама Алієва виконати свою обіцянку захистити права етнічних вірмен, повністю відновити Лачинський коридор, який з’єднує регіон з Вірменією, і дозволити доставку допомоги та роботу міжнародної моніторингової місії.

«Ми взяли все, що могли, і поїхали. Ми не знаємо, куди їдемо. Нам нікуди їхати», — сказав Петя Григорян, 69-річний водій, Reuters у неділю в прикордонному місті Горіс.

Дехто з біженів розповів журналістам, що бачив загиблих мирних жителів.

Останнім часом Вірменія прагне до більш тісних зв’язків із Заходом і звинувачує росію, яка тримала миротворчий контингент у Карабасі, але зараз повністю зайнята війною в Україні, у тому, що вона не захистила Карабах. Москва заперечує провину та заявила Пашиняну, що він робить велику помилку, заграючи зі Сполученими Штатами.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар