Понад 37 тисяч українців вважаються безвісти зниклими

До Єдиного реєстру зниклих за надзвичайних обставин осіб внесли понад 37 тисяч українців, серед них — військовослужбовці, цивільні діти та дорослі.

silmedia_zgcl/h-k2zE-Ig.jpeg
Конференція "Цивільні в незаконному утриманні росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства задля їхнього звільнення". Фото: Суспільне новини.

Про це заявив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець під час конференції «Цивільні в незаконному утриманні росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства задля їхнього звільнення» передає Суспільне.

Дмитро Лубінець розповів, що з понад 37 тисяч цивільних додому повернулись 147 людей. Україна верифікувала близько 1700 людей, яких незаконно тримає росія. Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив 868 випадків утримання цивільних осіб у місцях несвободи. Представник ГУР Андрій Юсов зазначив, що реальна кількість може бути значно більшою:

«Ми розуміємо, що цифра набагато більша в рази. Але сам факт того, що Міжнародний комітет Червоного Хреста визначає і визнає перебування в місцях несвободи цивільних осіб — це вже визнання факту воєнних злочинів, прямого порушення Женевських конвенцій з боку держави-агресора».

За даними правозахисних організацій та українських партнерів, йдеться про офіційно визнаних понад 14 тисяч цивільних. Також відомо про близько двох тисяч жертв насильницьких зникнень, старших 70 років.

Дмитро Лубінець нагадав, що для повернення усіх незаконно депортованих до росії українських дітей, якщо повертати одну дитину кожного дня, знадобиться 55 років.

Нагадаємо, у МВС запустили телеграм-канал з пошуку зниклих безвісти.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар