Понад 40% українських школярів не знають математики на базовому рівні

58% українських підлітків досягли рівня базової математичної грамотності, 59% — читацької, та 66% — природничо-наукової грамотності.

silmedia_zgcl/OuIqrzDIR.png

Про це свідчать результати міжнародного дослідження якості освіти PISA (Programme for International Student Assessment), яке проводили з 3 по 26 жовтня 2022 року.

З 2018 році в українських учнів погіршилися навички читання та знання з природничо-наукових дисциплін. 42% учнів не досягли базового рівня грамотності з математики.

«Ці показники гірші за середні значення у країнах ОЕСР, де базового рівня сформованості математичної грамотності досягли 69% підлітків, читацької - 74% та природничо-наукової - 76%», — йдеться в національному звіті за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
silmedia_zgcl/6z-qrkvSg.png

У дослідженні йдеться, що частка найуспішніших учнів в Україні є незначною: : 3% — у галузі математики, 2% — у читанні та природничо-наукових дисциплінах відповідно.

«У середньому у країнах ОЕСР цей показник вищий: 9% - з математики та по 7% - з читання та природничо-наукових дисциплін», — ідеться у звіті.
silmedia_zgcl/1YXq9kDSg.png

Дослідження проводилося в жовтні 2022 року на підставі двогодинного тестування з математики, читання, природничо-наукових дисциплін і креативного мислення. Загальна кількість учасників 3876 зі 164 закладів освіти в 17 областях та Києві (у 7 областях та окупованому Криму дослідження не проводилося).

Нагадаємо, в Одесі тренер обікрав на 500 тисяч гривень учнів, щоб закрити кредит.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар