Правоохоронці викрили банду, яка відібрала 16 квартир у киян

Правоохоронці викрили 13 учасників злочинної оборудки, які привласнювали нерухоме майно киян. Серед потерпілих – двоє військових, люди поважного віку та неповнолітні-спадкоємці померлих боржників.

silmedia_zgcl/VsJTvCHSR.jpeg

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора України.

До злочинної організації входили: адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та цивільні особи. Свого часу потерпілі брали у банку іпотечні кредити, предметом яких були квартири у Києві.

Під час ліквідації фінустанов спеціально створене підприємство викупило залишки за кредитними договорами, не сповістивши позичальників про зміну іпотекодержателя, графіки та строки погашення кредитів.

Надалі учасники схеми задля створення підстав стягнення предмету іпотеки підробили документи від імені банківських установ та поштових відділень щодо інформування про набуття права вимоги та свої наміри продати житло. Також підробляли звіти про оцінку квартир, а їх вартість умисно занижували. Ці документи використали під час укладання угод купівлі-продажу іпотечного майна між собою. У такий спосіб переоформили квартири на своїх близьких родичів.

Після цього учасники схеми виселяли потерпілих з їхніх квартир, у тому числі за допомогою фізичної сили. Виселення проводилося на підставі нібито продажу житла попри відсутність відповідного судового рішення.

Протягом 2017-2023 років банда заволоділа щонайменше 16 квартирами киян. Заподіяна шкода у кримінальному провадженні складає майже 40 млн грн.

Наразі учасникам злочинної організації та їхнім спільникам повідомлено про підозру.

Нагадаємо, завершено розслідування справи нардепа, якого спіймали на хабарі в 85 тисяч доларів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар