Правоохоронці завершили розслідування справи розтрати 18 мільйонів на підприємстві «Антонов»

НАБУ і САП завершили розслідування у справі завдання збитків державному підприємству «Антонов» на 18 млн грн.

silmedia_zgcl/6CXIuWq4R.jpeg

Про це 21 липня повідомляє пресслужба НАБУ.

Правоохоронці підозрюють ексдиректора з правових питань «Антонов» та директора адвокатського об’єднання підприємства. За версією слідства, вони завдали збитків у понад 18 млн грн та складанні завідомо неправдивих офіційних документів.

Пригадаємо, що у липні 2018 року адвокатське об’єднання в межах договору про надання юридичних послуг мало допомогти ДП «Антонов» стягнути заборгованість зі збанкрутілого АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн. Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оціночна вартість якої становила понад 120 млн грн). У грудні 2018 року будівлю передали ДП «Антонов» як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Натомість тодішній директор з правових питань ДП «Антонов» за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі – майже 10% від оціночної вартості будівлі у звʼязку з чим підприємство перераховувало на сім млн грн більше ніж було обумовлено додатковою угодою до договору про надання юридичних послуг.

Згодом, у травні 2021 року, на виконання законів України та розпорядження Уряду нежитлову будівлю передали до сфери управління іншого державного органу. Тоді вона вже коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані власні боргові зобов’язання ДП «Антонов» перед державою. Після того тодішній директор з правових питань ДП «Антонов», перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі.

При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП «Антонов» іншій державній установі та до списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою жодного стосунку не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг.

Таким чином, загальна сума збитків держпідприємству склала 18 млн грн.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар