Прокуратура розслідує знищення останньої української церкви в Криму

У Євпаторії росіяни незаконно знищили храм Православної церкви України. Прокуратура Криму відкрила кримінальну справу за фактом порушення законів та звичаїв війни.

silmedia_zgcl/cbvACJXIR.png
Храм ПЦУ в Євпаторії, який зносять окупанти. Фото із сайту ark.gp.gov.ua

Про це повідомила прокуратура автономії.

21 липня 2024 року росіяни розпочали демонтаж Хрестовоздвиженського храму ПЦУ в Євпаторії. Ще у 2019 році, окупаційний Євпаторійський міський суд виніс незаконне рішення про знесення цього храму.

Прокурори зазначили, що такі дії грубо порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Документ забороняє руйнування власності, яке не виправдане воєнною необхідністю.

silmedia_zgcl/IwqjjJuSR.jpeg
Демонтаж Хрестовоздвиженського храму ПЦУ в Євпаторії, окупований Крим, 21 липня 2024 року. Фото: Андрій Цаплієнко

Також росіяни порушили статтю 56 Гаазького положення про закони і звичаї війни 1907 року. Документ передбачає захист релігійних установ від захоплення, знищення або навмисного пошкодження.

У лютому 2024 року прокуратура автономії та громадська організація Global Rights Compliance передали до Міжнародного кримінального суду інформаційне подання про злочини російської окупаційної влади проти релігійних груп у Криму. У поданні зібрали докази системних переслідувань та тиску на релігійні громади в Криму, у тому числі шляхом знищення храмів Кримської єпархії Православної церкви України.

Остання українська церква у Криму

Невеличкий дерев’яний храм, або церкву-каплицю, як її називали парафіяни звели силами громади. Церкву побудували за типовим проєктом давнього західноукраїнського храму – всі елементи були зроблені вручну, його «зібрали» без використання цвяхів, скоб та інших елементів, які використовуються в сучасних умовах.

silmedia_zgcl/6gFgqJuSg.jpeg
Звернення ПЦУ

У ПЦУ зазначили, що цей храм в Євпаторії мав стати єдиним у Криму музеєм давньої української ікони. Окупанти вилучили всі старовинні ікони, які перебували у храмі, ще у 2014-му.

«Ми не маємо право мовчати. Ми маємо говорити про ці злочини на всіх національних і міжнародних майданчиках. Ми маємо дати відсіч геноцидній війні, розв’язаній московією. Українці є найбільш дискримінованою етнічною спільнотою, і держава Україна про це не може мовчати. Бо мовчання і стурбованість не вирішують нагальну проблему, а тільки заохочують рашистську орду до нелюдських дій по відношенню до українців в Криму», — заявив уповноважений представник Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року тисячі кримських татар, українців вийшли на мітинг проти російської окупації та заявили світу про територіальну цілісність України. Десять років потому Крим продовжує чинити опір.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар