путін наказав своїм чиновникам готувати масовий «віджим» «неслухняних» західних підприємств

російський диктатор Володимир Путін шукає способи помститися санкціям США та Європи, тож наразі росія має надати повноваження арештовувати активи «неслухняних» західних компаній, а також максимально ускладнити їм вихід з країни.

Як повідомляє The Financial Times, минулого тижня кремль віддав таємний наказ прийняти відповідне законодавство, яке дозволить привласнювати західні активи за нижчими цінами.

silmedia_zgcl/315EukuVg.jpeg
Співрозмовники, причетні до виходу західних компаній з росії, стверджують, що цей крок Кремля відкриває «скриньку Пандори»

Як стверджують проінформовані джерела, обговорюються і більш «драконівські» заходи щодо повної націоналізації західних промислових і фінансових груп.

Конфіденційний указ кремля, з яким ознайомилася Financial Times, надає російській державі пріоритетні права на купівлю будь-яких західних активів зі «значною знижкою», аби потім їх можна було продати зі значним прибутком.

Розпорядження путіна своєму кабінету, підписане минулого тижня, також вимагає від усіх приватних російських покупців західних активів виключити з них всіх іноземних акціонерів.

«Якщо компанія не виконує свої зобов'язання, то, звичайно, вона потрапляє в категорію неблагонадійних. Ми прощаємося з цими компаніями. А що ми зробимо з їхніми активами після цього — наша справа», — заявив FT речник путіна дмитро пєсков.

Співрозмовники, причетні до виходу західних компаній з росії, стверджують, що цей крок Кремля відкриває «скриньку Пандори», яка неминуче зміцнить контроль держави над економікою.

«Я вважаю, що націоналізація неминуча. Це лише питання часу», – сказав високопоставлений бізнесмен, що перебуває у процесі продажу своїх активів у росії.

Інший бізнесмен вважає, що найбільше постраждає сировинний сектор, оскільки кремль шукає більше способів отримати доходи від експорту для бюджету. Він додав, що технологічні компанії постраждають менше, оскільки ними «важко керувати».

Оточення путіна обговорювало націоналізацію західних компаній після повномасштабного вторгнення росії в Україну минулого року. Але досі він використовував такі повноваження лише в рідкісних випадках.

«Загалом держава не хоче, щоб інвестори йшли. Навпаки, вони хочуть зробити вихід для них менш цікавим. Але вони хочуть заохочувати їх «хорошу поведінку», - сказав один з високопоставлених західних бізнесменів у Москві.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар