Рекорди України та «нейтральні росіяни»: чим запам'ятався чемпіонат із тенісу

28 січня завершився чемпіонат Австралії з тенісу. Цьогоріч перемогу знову здобула спортсменка з білорусі Аріна Соболенко, яка підтримує владу Лукашенка. Також у турнірі брали участь росіяни у «нейтральному» статусі.

Ми розповідаємо чим запам'ятався чемпіонат, як українці виступили на міжнародній арені та хто з тенісисток потиснув руку росіянці після поразки.

silmedia_zgcl/unrbXdtSR.jpeg

Нейтральний статус росіян

Федерація тенісу Австралії дозволила брати участь у змаганнях гравцям з росії та білорусі. Організатори вирішили, що російські та білоруські спортсмени все ще можуть змагатися під нейтральним прапором, поки в Україні триває війна.

Посольство України негативно відреагувало на таке рішення.

«Неважливо, під яким прапором виступають гравці російської федерації. На ньому українська кров», – написало українське посольство у Twitter.
silmedia_zgcl/L0NaldpSg.png

Раніше міністри спорту 25 країн-членів ЄС, а також держави з Австралії, Канади, Ісландії, Японії, Республіки Корея, Ліхтенштейну, Нової Зеландії, Норвегії, Великої Британії та США вимагали відсторонити від спортивних змагань російських спортсменів. У відповідь міжнародний олімпійський комітет зазначив, що «жоден спортсмен не повинен бути позбавлений права брати участь у змаганнях лише через його паспорт».

Росіянам можна, українцям ні. Або заборона від своїх

Міністерство молоді і спорту України заборонило національним збірним брати участь у змаганнях, в яких беруть участь спортсмени з білорусі та росії. Про це йдеться в наказі № 2031 від 12 квітня 2023 року.

Федерація тенісу України виступила з проханням не забороняти українським спортсменам брати участь у змаганнях із росіянами та білорусами. Федерація зазначає, що у разі бойкоту змагань, український теніс припинить існування:

«Таке рішення призведе до руйнації українського тенісу, адже гравці з цих країн беруть участь майже у кожному змаганні. Таке рішення стане санкцією не проти агресорів, а проти українців, які кожен на своєму рівні просувають проукраїнську позицію в кожному куточку світу, де вони грають…», – зазначили у Федерації тенісу.

Чи місце російським спортсменам на змаганнях?

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповідає, чому російських спортсменів не варто допускати до участі в змаганнях.

Участь спортсменів навіть в нейтральному статусі під час агресії подасть неправильний сигнал і для російського мілітаризму, і для інших авторитарних режимів.

Робіть, що завгодно, вам це пробачать.

росіяни залякують світ ядерною зброєю та стверджують, що ведуть боротьбу з «сатанинським режимом». Їх участь у змаганнях легалізує війну в Україні та російську пропагандистську риторику – «з нами мають справу та поважають».

Нагадаємо, що резолюція Європарламенту визнає російську федерацію спонсором тероризму. І перемоги росії на змаганнях слугують підтримці терористичної активності кремля.

Змагання в Австралії у 2022 році

На минулорічних змагання Australian Open перемогла «нейтральна» спортсменка з білорусі Аріна Сабалєнка, яка активно підтримує режим самопроголошеного президента лукашенка.

Після перемоги на змаганнях тенісистка заявила: «Мені було байдуже на нейтральний статус, адже всі і так знають, що я білоруска».

silmedia_zgcl/leHtznpIg.png

На турнірі Grand Slam – Australian Open у 2022 році також виступали російські та білоруські спортсмени у нейтральному статусі.

російські вболівальники приходили на матчі з прапорами, використовували пропагандистські символи та одягали футболки із зображенням путіна.

silmedia_zgcl/TKvpznpSg.png

Як українці відреагували на змагання з тенісу

Українська тенісистка Даяна Ястремська перемогла на Australian Open росіянку Вікторію Азаренко та вийшла до чвертьфіналу.

silmedia_zgcl/Q2ntknpIR.png
silmedia_zgcl/NoHtzntSR.png
silmedia_zgcl/A27pk7pSg.png

Тож поки українці раділи перемозі тенісисток, що грали з росіянками ми згадали скандал з Андруховичем та реакцію українців і подумали невже ставлення змінилося, чи ситуація інша?

Скандал з Андруховичем та реакція українців

У вересні 2022 року український поет і прозаїк Юрій Андрухович у Норвегії подискутував із російським письменником Михайлом Шишкіним про війну в Україні. Українці бурхливо відреагували на цю подію у соціальних мережах.

silmedia_zgcl/_ODtz7pSR.png

Письменник Богдан-Олег Горобчук згадав інтерв’ю російського письменника, де він зазначив: «Я роблю, що можу. Я можу тільки говорити та писати. У мене тепер місія: довести людству, що росіянин – це не вбився. Що російська мова – це не мова вбивць».

silmedia_zgcl/027tznpSgz.png
«Блін, це так нівелює зусилля людей, які постійно говорять закордонцям – не зводьте нас з росіянами, це тригер так робити. А потім якийсь митець виступає з росіянами і на решту дивляться як на упереджених дурачків, які самі собі проблеми вигадують», – написала у коментарях до посту поетка Вікторія Фещук.
silmedia_zgcl/8JnpznpIR.png
silmedia_zgcl/fdVtznpSg.png

Однак на тенісному корті теж не обійшлося без скандалів. Попри радість за українських тенісисток було те, що обурювало українців.

Українка потисла руку росіянці

20 січня 16-річна тенісистка Єлизавета Котляр потиснула руку росіянці Владі Мінчевій, якій поступилася на юніорському чемпіонаті Австралії.

Вчинок Єлизавети викликав обурення в українських вболівальників.

silmedia_zgcl/iyNtz7tSR.png

Батько юніорки розповів, що його доньці забракло досвіду участі у таких масштабних змаганнях.

«Лізі лише 16 років, у неї ще немає справжнього досвіду виступів на таких значних змаганнях, як турніри серії Грендслем — вершини професійного та юніорського тенісу. Тут надзвичайна атмосфера, яка сама по собі чинить неабиякий тиск на спортсменів. На початку кар'єри важко з таким впоратися і не нервувати», — заявив Костянтин Котляр.
silmedia_zgcl/4EVtz7pSR.png

У Федерації тенісу назвали дії спортсменки «помилкою» та наголосили, що підтримують спільну позицію українських тенісистів не проводити рукостискання з представниками країн-агресорів.

Українські тенісистки, що брали участь в австралійських змаганнях

На австралійських змаганнях у 2024 році зіграли сім українських тенісисток.

Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Леся Цуренко та Марта Костюк пройшли безпосередньо до основи завдяки своїм позиціям у топ-100 світового рейтингу. Даяна Ястремська, Дар'я Снігур та Юлія Стародубцева потрапили на турнір через кваліфікацію.

silmedia_zgcl/ZWEyuOtSR.jpeg
silmedia_zgcl/8ySpkntIR.png
silmedia_zgcl/yYo8XdpIg.jpeg
silmedia_zgcl/FTHUuOtIg.jpeg
silmedia_zgcl/qfj8XOpSR.jpeg
silmedia_zgcl/kgcwXdpIR.jpeg
silmedia_zgcl/iz7lXdtSg.jpeg
silmedia_zgcl/lbplXOtSg.jpeg

Спорт — не поза політикою

У 1916 році у Берліні мали відбутися Олімпійські ігри, проте через війну їх не провели. Після цього німецьких спортсменів не допускали до спортивних змагань. Олімпіада повернулася до Німеччини аж у 1936 року, де Берлін знову отримав шанс провести змагання.

У 1949 році розпочалась «проблема двох Китаїв». На Тайвані утворили уряд Китайської Республіки Чан Кай Ши.

Обидві китайські республіки проголосили доктрину єдиного Китаю.

Політика єдиного Китаю – принцип, згідно з яким існує тільки одна китайська держава, що складається з материкового Китаю, Гонконгу, Макао і Тайваню. Його використовують КНР і Китайська Республіка. Але Пекін і Тайбей по-різному його трактують, претендуючи бути єдиним представником китайської нації та держави.

У 1956 році до змагань допустили команду комуністичного Китаю. Пекін почав тиснути на Міжнародний олімпійський комітет із вимогою анулювати заявку Тайваню. У відповідь, їм заявили, що олімпіади проходять без політики, а комуністи оголосили бойкот змаганням.

Бойкот комуністичного Китаю Олімпіади в Мельбурні дав фору Тайваню, спортсмени якого виступали від імені всього Китаю майже два десятиліття.

У 2024 році Олімпійський комітет дозволив білоруським та російським спортсменам виступати під нейтральними прапорами.


Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар