росія погрожувала ПАР війною, якщо путіна арештують на саміті

Південна Африка заявила, що не може заарештувати володимира путіна на запланованому саміті БРІК у Йоганнесбурзі наступного місяця, оскільки росія погрожувала «оголосити війну», якщо ордер Міжнародного кримінального суду проти її лідера буде виконано.

silmedia_zgcl/989TowC4g.jpeg
Президент росії володимир путін зустрівся з південноафриканським лідером Сирілом Рамафосою з делегацією африканських лідерів у Санкт-Петербурзі в червні. Фото: «Reuters»

Про це пише «The Financial Times».

росія погрожувала «оголосити війну» через виконання ордера на арешт путіна.

Президент Південно-Африканської Республіки перебуває у дилемі щодо запрошення на саміт перед обличчям обвинувачення МКС у воєнних злочинах

Президент Сиріл Рамафоса заявив у судових документах, оприлюднених у вівторок, що «росія дала зрозуміти, що арешт її чинного президента буде оголошенням війни», оскільки він повідомив, що Преторія повідомила МКС про те, що вона, можливо, не зможе затримати путіна.

Прийняття путіним запрошення Південної Африки виступити на саміті разом із лідерами Китаю, Індії, Бразилії та інших так званих країн БРІКС ще не підтверджено. Уряд Рамафоси дедалі більше намагається відмовити його від прибуття, оскільки назріває конфлікт із юридичними зобов’язаннями Преторії.

«У Південної Африки є очевидні проблеми з виконанням запиту на арешт і передачу президента путіна... було б несумісно з нашою конституцією ризикувати вступити у війну з росією», – сказав Рамафоса.

Як член МКС, Південна Африка ризикувала б порушити своє власне та міжнародне законодавство, якби намагалася уникнути арешту Путіна після того, як суд висунув йому звинувачення у воєнних злочинах через викрадення дітей під час вторгнення росії в Україну.

Договір Римського статуту, що лежить в основі МКС, дозволяє державам звертатися до суду, якщо вони стикаються з проблемами під час виконання його ордерів, шлях, який зараз використовує Південна Африка. Рамафоса відмовився надати подробиці цих консультацій у судових документах.

Раніше Преторія використовувала цей маршрут після того, як не задовольнила запит МКС про арешт Омара аль-Башира, колишнього президента Судану, під час візиту до Південної Африки у 2015 році. Тодішні аргументи Південної Африки були відхилені судом.

Лідер Південної Африки знову намагатиметься переконати путіна триматися якомога далі під час російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі цього місяця, заявив віцепрезидент Пол Машатіле.

Судові документи були оприлюднені у справі, порушеній головним опозиційним Демократичним альянсом Південної Африки, щоб змусити уряд Рамафоси виконати ордер МКС, якщо Путін відвідає зібрання. Офіс Рамафоси заявив, що ніколи не виступав проти оприлюднення документів.

Прокуратура заявила, що стверджувати про загрозу війни з боку Росії було «надуманим» і «нерозумним» аргументом, «тоді як конституційний принцип, а також як внутрішнє, так і міжнародне право чітко свідчать про суть цієї справи».

Аналітики сумніваються, чи захоче путін залишити Росію в довгій подорожі до Південної Африки після заколоту Вагнера та війни в Україні.

Рамафоса заявив, що повідомить, коли буде прийнято рішення про присутність Путіна на саміті.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар