Росіянка за рік написала понад 1000 доносів

Росіянка Анна Коробкова за рік написала більш ніж 1000 доносів на своїх співгромадян.

«Буває, протягом кількох тижнів я пишу десятки доносів, а іноді лише кілька», — написала вона в електронному листі під час спілкування з Bloomberg.
silmedia_zgcl/8O1syx84g.jpeg
Інформатори були в центрі багатьох справ, які призвели до тюремного ув’язнення, штрафів і втрати роботи

Так, наприклад, московську вчительку математики Тетяну Червенко звільнили з роботи після серії доносів від Коробкової до школи та урядовців. Це сталося після виступу вчительки на інтернет-телеканалі Deutsche Welle, який росія оголосила «іноземним агентом».

«Викриваючи ворогів, люди перш за все доводять собі, що ці вороги існують і що вони чинять правильно, підтримуючи війну», — сказала Олександра Архіпова, антрополог, яка не лише досліджувала феномен інформаторів, але й стала їх жертвою.

Так, Коробкова написала сім електронних листів деканам університетів, де викладала Архіпова, з вимогою звільнити її за «аморальну поведінку» — наприклад, за інтерв'ю забороненому владою інтернет-телеканалу. Адміністрація навчальних закладів поки обмежилися проханням, щоб Архіпова припинила спілкування зі ЗМІ.

Сама Коробкова стверджує, що її доноси призвели до п’яти «протоколів» або адміністративних справ проти її жертв і обіцяє продовжувати зусилля. Вона сказала, що нікого з них не знає особисто і більшість ніколи не бачила.

Зі слів працівників сектору безпеки рф, які непублічно спілкувалися з агентством, кількість доносів значно зросла з початку війни. Хоча на них припадає менше десятої частини кримінальних переслідувань, інформатори все ж були в центрі багатьох справ, які призвели до тюремного ув’язнення, штрафів і втрати роботи, за словами юристів, які відстежують ці тенденції.

«На жаль, люди все ще пишуть занадто мало доносів. Це належна та соціально прийнятна поведінка», — вважає Павло Данілін, політолог, який має тісні зв’язки з Кремлем і є частим гостем ток-шоу на державному телебаченні.
Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар