Російська ракета була запрограмована на удар по «Охматдиту»

Українські правоохоронці зазначають, що по дитячій лікарні «Охматдит» влучила російська ракета Х-101, і вразила вона «саме ту ціль, на яку була запрограмована».

silmedia_zgcl/9Pf0Rh_Sg.jpeg
Наслідки удару по «Охматдиту» / Фото: Руслан Канюка, Укрінформ

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Правоохоронці розповідають, що ракета, яку видно на відео з влучанням по лікарні, за всіма характеристиками відповідає крилатій. Крила та наявність специфічного двигуна, який розташований поза межами корпусу ракети, притаманні ракеті Х-101.

Ззаду на ракеті наявні три рулі керування, що також характерно для ракети Х-101 (натомість у ракети «Калібр» та у всіх зенітних ракет рулів по чотири). Перед рулями в нижній частині корпусу ракети є двигун, який находиться поза межами корпусу ракети знизу.

silmedia_zgcl/OhlkghlIg.jpeg
Наслідки російського удару по «Охматдиту»

Фахівці вказують, що це притаманно саме ракеті Х-101, у якої двигун висувається з корпусу ракети після пуску з літака.

Також вони навели аргументували, що ціллю атаки була саме дитяча лікарня, а не будь-який інший об’єкт:

«Перед самим заходом на ціль ракета Х-101 робить запрограмовану «гірку» для збільшення кута атаки, що ми і бачимо на відео. На відео ми не спостерігаємо задимлення чи горіння ракети, вона рухається по запланованій траєкторії «гірки» перед ціллю, що свідчить про те, що вона не була пошкоджена засобами ППО і вразила саме ту ціль, на яку вона була запрограмована», – зазначає джерело Радіо Свобода в правоохоронних органах.

Також експерти наголошують, що висновок про використання ракети Х-101 «підтверджується даними з місця влучання».

Раніше, слідчі СБУ встановили, що рф ударила по «Охматдиту» ракетою Х-101. Служба безпеки кваліфікувала удар рф по Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» як воєнний злочин і відкрила за даним фактом кримінальне провадження.

Зазначимо, російські пропагандистські канали та російське міністерство оборони заявили, що нібито відео та фото з Києва свідчать про падіння на лікарню начебто зенітної ракети української ППО. Водночас OSINT-спільнота повідомила, що у ППО Patriot, які захищають Київ, немає характерних крил.

Інститут вивчення війни зазначає, що російські чиновники та пропагандисти поширюють дезінформацію, намагаючись таким чином зняти з себе відповідальність за обстріл дитячої лікарні «Охматдит» у Києві.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар