Російські хакери ловили іноземних дипломатів у посольствах Києва на рекламу вживаного BMW

Хакери, яких підозрюють у роботі на російську зовнішню розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.

Reuters повідомляє, що широкомасштабна кампанія була спрямована на дипломатів десятків іноземних представництв у Києві.

silmedia_zgcl/Tj0N_SjVg.png
«У середині квітня 2023 року дипломат МЗС Польщі розіслав електронною поштою легітимну рекламну листівку до різних посольств із рекламою продажу вживаного седана BMW 5-серії, що перебував у Києві», - повідомляє агентство.

Польський дипломат, який відмовився назвати свою особу з міркувань безпеки, підтвердив роль своєї реклами в хакерській атаці.

Хакери, відомі як APT29 або «Cozy Bear», перехопили та скопіювали цей файл, вставили в нього шкідливе програмне забезпечення, а потім надіслали його десяткам інших іноземних дипломатів, які працюють у Києві.

«Дипломатичні місії завжди будуть високоцінною мішенню для шпигунства. Шістнадцять місяців російського вторгнення в Україну, розвідувальні дані про Україну та дипломатичні зусилля союзників майже напевно є високим пріоритетом для російського уряду», — йдеться у звіті організації Unit 42, на який посилається агентство.

З’ясувалося, що хакери виставили BMW дипломата за нижчою ціною – 7500 євро – у своїй фейковій версії оголошення, намагаючись спонукати якомога більше людей завантажити шкідливе програмне забезпечення, що надасть їм віддалений доступ до своїх пристроїв.

Представник Державного департаменту США сказав, що вони «знали про цю діяльність і на основі аналізу Управління кібербезпеки виявили, що вона не вплинула на системи чи облікові записи Департаменту».

Що стосується автомобіля, то він все ще був у наявності, сказав Reuters польський дипломат.

«Спробую продати в Польщі, мабуть. Після цієї ситуації я не хочу більше мати проблем», — зазначив він.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар