З початку повномасштабного вторгнення YouTube, Twitter, TikTok та інші соцмережі наповнені контентом, у якому розповідають, чому споживати будь-що російське в Україні не ок. Але, ймовірно, такого контенту має бути ще більше, бо сьогодні в чартах Apple Music та YouTube Music десятки російських пісень.
YouTube Music
У топ-100 композицій України на YouTube цього тижня є 17 російських пісень. Починаючи з 36 місця і до 100-го список наповнений такими треками.
Apple Music
Ситуація схожа. У топ-100 найбільш прослуханих пісень цього дня в Україні є 24 російських композицій. Від шостого місця і до кінця — російська четвертина.
Фінансування ворогів
На YouTub відео монетизуються, якщо на каналі 4000 тисячі годин перегляду та 1000 підписників, та мережа платить блогеру за показ реклами. У середньому завдяки рекламі канал отримує долар за тисячу переглядів (навіть коли ви дивитеся відео з YouTube Premium). YouTube Music платить 1,9 доларів за тисячу прослуховувань. Та аби потрапити у чарти потрібно мати 100 тисяч прослуховувань на день. Хоча YouTub вимкнув монетизацію на території росії, вона працює, з територій інших країн.
За даними розслідування Економічної правди, навіть якщо сервіс для прослуховування музики вийшов з країни чи призупинив свою роботу, артист отримує кошти, наприклад, завдяки міжнародним дистриб’юторам. У середньому за 1000 прослуховувань, музичний сервіс платить 4,4$. Частина йде лейблу й приблизно 2$ виконавцю. Відсутність платної підписки спонсорує авторів завдяки рекламі. Майже 32 млн українців за рік мають 346 млрд прослуховувань, платних з яких 200 млрд. Та 37 млрд прослуховувань російської музики, що дає авторам приблизно 74 млн доларів.
«Ми стикаємося з ситуацією, що коли, наприклад, росіянин з росії дивиться свій контент, там дійсно немає заробітку. Як тільки його контент починає хтось дивитися за кордоном, в тому числі українці, виходить так, що по правилах YouTube чи по правилах будь-якої іншої платформи, як тільки контент опублікований і укладений відповідний договір, і що за умовами договору передбачена його монетизація, відрахування коштів йде за кожний клік. Фактично, все що надходить з-за кордону в росію і йде тому виконавцеві, згодом йде в бюджет в якості податкового платежу», — розповіла очільниця Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій Олена Орлюк в ефірі телемарафону.
Підтримка росіян
Доки країна-агресорка знищує нас та нашу культуру й інтелігенцію, українці підтримують російську культуру, просуваючи їхніх артистів у топи. Ще це проявляться в записуванні українцями відео для Тік Току під російські треки. Навіть у вкладці трендових звуків України є російське.
Також це радує росіян, які люблять наративи про “один народ”, бо сильне прослуховування того, що роблять, слухають і люблять в росії певною мірою “об’єднує”.
Або, скажімо, музикант Гіо Піка, який є в топ-100, повністю замовчав війну. 26 лютого 2022 року в окупованому Донецьку й 27 лютого 2022 року в окупованому Луганську мали відбутися його концерти.
Чи XOLIDAYBOY, який родом з Криму, але під час його анексії говорив, що нічого не зміниться після окупації та замовчує війну й активно працює в росії.
Не тільки звичайні користувачі мережі поширюють російське, і відомі інфлюенсери теж це роблять. Наприклад, актор Тарас Цимбалюк не цурається публікувати відео, де він розважався на вечірці під пропутінський гурт «Моральний кодекс» та інших росіян.
Російські виконавці, які мовчать про війну чи підтримують її з 2014 року хіба заслуговують на таку популяризацію від українців?
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.