росії знадобиться до 10 років, щоб відновити свій знищений в Україні спецназ – The Washington Post
Видання The Washington Post, посилаючись на секретні оцінки США, стверджує: війна в Україні майже повністю знищила російський спецназ, і Москві знадобляться роки, щоб відновити ці частини.
Як правило, співробітникам спецназу доручають різного роду таємні місії з високим ризиком, пише видання. Але коли минулого року Москва розпочала своє повномасштабне вторгнення, військове командування росії відхилилося від цієї норми, наказавши елітним силам спецназу вступити в прямі бої. Як наслідок – швидке виснаження підрозділів російського спецназу змінило динаміку війни з самого початку, серйозно обмеживши здатність Москви використовувати таємну тактику для підтримки звичайних бойових операцій.
Офіційні особи США вважають, що приголомшливі втрати, яких зазнали ці підрозділи, зроблять їх менш ефективними не лише в Україні, але й в інших частинах світу, де діють російські війська.
Наприклад, супутникові знімки автопарку 22-ї окремої бригади російського спецназу, говорять самі за себе.
Через кілька місяців після повернення додому бригада недорахувалася половини тактичних машин «Тигр», які вона мала до розгортання. Водночас, втрати 22-ої та двох інших бригад спецназу взагалі оцінюються в 90-95%.
The Washington Post констатує, що військовослужбовці спецназу потребують щонайменше чотирьох років спеціалізованої підготовки, і Москві може знадобитися цілих десять років, щоб відновити ці підрозділи.
У документах не повідомляється, скільки спецназівців було вбито в Україні, але дані по окремим підрозділам свідчать: в одному з них вціліло лише 125 з 900.
Військовий експерт Роб Лі стверджує: через те, що російська мотострілецька піхота виявилася неефективною, командири намагалися компенсувати це за рахунок елітних повітряно-десантних підрозділів, морської піхоти та спецназу, відправляючи їх на фронт.
Але ця стратегія, на думку Лі, мала миттєві негативні наслідки: російські командири, знищили найкраще підготовлених бійців, втратили цінні навички, якими володіли ці війська, включаючи збір розвідданих.
Втрата росією своїх елітних військ матиме каскадні наслідки, йдеться в документах. Зокрема — це втрата здатності навчати воєнізовані групи нетрадиційній тактиці ведення війни, «яку росія використовувала для просування своїх інтересів за кордоном».
Зрозуміло, що спецназ — це обмежений ресурс, який не можна легко поповнити, — сказав Лі. І на думку аналітика, наразі не зрозуміло, чи винесли російські командири уроки з того, що сталося в Україні.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.