Стародавні традиції на сучасний лад: рушники на українському весіллі
Гарно вишитий український рушник — невіддільний елемент традиційного весільного обряду. Саме ця деталь додає українському весіллю особливого національного колориту, робить його таким, що надовго западає у глибини пам’яті.
З давніх часів кожна дівчина готувалася до весілля мало не з народження, а саме з моменту, коли починала вправно тримати в руках голку з ниткою. За давніми канонами на традиційне українське весілля дівчина мала приготувати близько сорока вишитих рушників. Кожен з них мав спеціальне призначення, тому й візерунок на ньому вишивався індивідуальний.
На вишивках зазвичай переважає червоний колір, що символізує палке кохання та поєднання двох люблячих сердець. А ось традиційних на сьогодення побажань та привітань молодятам на старовинних рушниках не було. Сакральні символи, різноманітні орнаменти та інші візерунки вже містили всю потрібну інформацію.
Українські традиції по-новому
Сьогодні українське весілля також наповнене традиціями та символами, проте рідко знайдеться наречена, що змалечку вишивала рушник на весілля, а тим більше — кілька десятків. Сучасним дівчатам дуже пощастило, бо широкий вибір рушників на сайті «Дивоквітка» https://dyvo-kvitka.com.ua/rushnyki-vyshiti/ дозволяє замовити будь-які традиційні весільні аксесуари у потрібній кількості. Тут можна вибрати рушники для весілля, готові набори вишитих аксесуарів для вінчання та багато іншого. Неймовірні візерунки та традиційні українські орнаменти, вишиті у блакитній та червоно-чорній гамі, прийдуться до вподоби сучасним молодятам.
Які потрібні рушники на весілля
Традиційне стародавнє українське весілля дуже багате на рушники: їх використовують буквально на кожному кроці. У сучасному обряді кількість цієї краси значно скоротилася, та молодятам все ще є про що потурбуватися. Готуючи українські рушники на весілля, не забудьте про такі:
- Посильний. Його передають у подарунок родині нареченого на знак того, що дівчина та її батьки згодні на весілля. Його особливість у тому, що для вишивки ніколи не використовуються чорні нитки: тільки білі або червоного кольору.
- Благословенний. Стелиться під коліна молодих, що просять батьківського благословення. Цей рушник вважається найголовнішим з поміж усіх.
- Союзний. Трохи вужчий та коротший від попереднього. Ним зв’язують руки молодят на знак їх духовного зв’язку та спільного подружнього життя.
- Вінчальний. Вважається одним з головних, бо саме на ньому молоді стоять у Божому Храмі під час обряду вінчання. Зазвичай такий рушничок прикрашали вишитими квітами та парочкою голубів з барвінком у дзьобиках.
- Покривальний. Традиційний, вишитий білим по білому весільний рушник, що покриває голову нареченої під час вінчання.
- Дружні. Такі рушники на весіллі по традиції пов’язують дружкам через плече, проте багато сучасних пар замінюють їх на спеціальні широкі стрічки.
- Хлібосольний. Це рушник, що підстилається під весільний коровай — символ гостинності, людяності та доброзичливості українців. Традиційні візерунки для такого рушника — маки та троянда, проте вони можуть бути й іншими. Після церемонії хлібосольний рушник розстеляють на святковому столі перед нареченими.
- Божники. Такими рушниками прикрашають зверху вінчальні ікони. Вони мають бути не дуже широкими, щоб не спадати на святий лік.
Рушник на українському весіллі — річ сакральна, бо у вишитих візерунках закладається фундамент подальшого подружнього життя. Чим більше їх буде та чим щирішими будуть побажання, закладені у візерунки, тим більш щасливою та бездоганною буде майбутня доля молодих. Тож вибирайте неймовірні вишиті українські рушники на сайті магазину «Дивоквітка» та застеляйте ними гладку дорогу у щасливе подружнє життя!
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.