СБУ та поліція перевірять заяви Ірини Фаріон про мову та військових

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронців через висловлювання мовознавиці Ірини Фаріон. Напередодні вона заявила, що не вважає російськомовних воїнів бригади «Азов» українцями.

silmedia_zgcl/NPcSGy4IR.jpeg

Про це написав Дмитро Лубінець у Telegram.

Омбудсмен повідомив, що в Інтернеті поширюється відео, де транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно захисників ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин.

«Особисто звернувся до відповідних органів державної влади — Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування», — розповів Дмитро Лубінець.

Омбудсмен нагадав, що порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

Напередодні Ірина Фаріон у програмі журналістки Яніни Соколової на «5 каналі» заявила, що не може вважати українцями російськомовних бійців «Азову», якщо вони не говорять українською.

«Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою — то нехай себе назвуть "рускими". Чому вони такі очманілі? Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм — вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка», — наголосила мовознавиця.

Нагадаємо, ГУР: окупанти мінують критичну інфраструктуру на Херсонщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар