СБУ затримала викладача училища на Запоріжжі, який корегував ракети ворога

Контррозвідка СБУ затримала викладача місцевого вищого професійного училища, який «підпрацьовував» коригувальником російських ракет С-300 та С-400 по підрозділах ЗСУ на Запоріжжі.

silmedia_zgcl/PB7mO83Vg.jpeg

Про це повідомили на сторінці Служби безпеки України.

Викладача інформатики росіяни завербували у середині липня 2023 року. Він приховано збирав відомості про дислокацію та переміщення Сил оборони на території регіону. Облаштував «спостережний пункт» на власній дачі, яка розташована в одному із садових товариств поблизу південного фронту.

Використовуючи бінокль та іншу оптику, він намагався виявити передові позиції підрозділів ЗСУ. Крім того, колаборант на велосипеді об’їжджав сусідні дачні кооперативи, де фіксував маршрути руху української військової техніки.

Текстові повідомлення з координатами об’єктів Сил оборони він передавав представнику російської спецслужби через месенджер.

Співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали російського інформатора під час спроби передачі розвідданих агресору та виявили у нього вдома:

  • мобільний телефон і ноутбук із доказами його листування з спецслужбою рф;
  • 4 сигнально-шумові пістолети, перероблені під бойові;
  • три рації;
  • оптичні прилади спостереження за віддаленими об’єктами.

Наразі він під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій зловмисника. Йому загрожує до 12 років тюрми.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар