СБУ затримала жінку, яка здавала росіянам позиції ЗСУ під Бахмутом

Контррозвідка Служби безпеки затримала агентку фсб, яка розвідувала місця базування Сил оборони на Донеччині та передавала росіянам інформацію про розміщення особового складу та важкого озброєння ЗСУ, поблизу Бахмута.

silmedia_zgcl/4QLsaCcIg.jpeg

Про це повідомили в СБУ. За даними слідства, зловмисницею виявилась мешканка Костянтинівки, яку ще наприкінці 2022 року дистанційно завербувала російська спецслужба. У поле зору рф жінка потрапила через свою антиукраїнську активність у чатах прокремлівських Телеграм-каналів. Для збору розвідданих у різних локаціях зрадниця використовувала громадський транспорт , а для конспірації – постійно змінювала маршрути.

За виконані завдання російська агентка отримувала від фсб грошову «винагороду».

silmedia_zgcl/1geyajcIR.jpeg

Щоб отримати розвіддані, російська агентка об’їжджала прифронтові населені пункти і приховано фотографувала «потрібні» об’єкти. Особливо уважною була до підрозділів українських військ на бронеавтомобілях, у тому числі типу Bushmaster. Отримані відомості вона передавала через месенджер своєму куратору, особу якого вже ідентифіковано Службою безпеки. Ним виявився кадровий співробітник фсб, що перебуває на тимчасово окупованій частині території на сході України.

silmedia_zgcl/Wn58aj5SR.jpeg

Розвідінформація була потрібна загарбникам для підготовки ракетно-артилерійських ударів по місцях дислокації підрозділів ЗСУ.

Після поетапного документування злочинних дій фігурантки її було затримано «на гарячому», коли вона намагалась виявити і сфотографувати пункт можливого базування українських захисників.

У затриманої вилучено телефон, який вона використовувала у розвідувально-підривній діяльності на користь рф.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Їй загрожує довічне ув’язнення.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар