Серіал «Енн»: чому варто подивитися стрічку разом з дітьми

Буває, що діти та батьки не розуміють один одного — це причина сварок. І пояснювати дітям важливі, але складні речі інколи важко. Спільний перегляд серіалу, де ґрунтовно показані складні ситуації, з якими часто у своєму житті стикаються діти, може бути стимулом, аби навчитися конструктивно вирішувати проблеми, бути толерантними та вміти пояснювати свої почуття.

silmedia_zgcl/rFjogSsSR.jpeg

«Енн» — канадський історично-драматичний телесеріал заснований на романі «Енн із Зелених Дахів». Це серіал про рудоволосу дівчинку-сироту, яку вдочерили брат і сестра старшого віку. І тепер Енн має безліч різноманітних пригод в новому домі на острові Принца Едуарда.

Просто поговоріть

У серіалі показано сімейні конфлікти: непорозуміння, брехня, сварки, та їх вирішення завдяки любові та розмові. Персонажі розвиваються та змінюються на краще, вчаться поступатися своїм упередженням та страхам заради рідної людини.

Історія Енн розповідає, що відпустити дитину в самостійне життя може бути травмуючим як для батьків, так і для дітей. Боятися говорити про свої почуття, втратити зв’язок з дитиною після того як вона виросте, налякати дитину своїми словами про переживання — це нормально і це легко вирішити.

silmedia_zgcl/b2y9sGyIg.jpeg
Кадр з першого сезону серіалу «Енн»

Стереотипи щодо усиновлення/удочеріння

Сьогодні серіал актуальний для українців, адже за даними Мінсоцполітики наразі в Україні у сім'ях опікунів та піклувальників проживає майже 46 тис. Троє з чотирьох дітей-сиріт і дітей без батьківського піклування живуть в родинах опікунів. Діти-сироти й сім’ї з ними можуть піддаватися булінгу чи соціальній стигматизації.

Серіал розповідає як брат та сестра старшого віку удочерили дівчинку. Тут і подолання стереотипу, що жінка у віці не може бути матір'ю, як і «старі» люди хорошими батьками. Натомість Енн допомогла новим батькам подивитися на світ по-новому, по-сучасному й жити, а не існувати в сірій буденності.

Енн навчає, що сім’я — це не обов'язково та в якій народився, а та, яку знайшов, і вона може бути міцною та люблячою.

silmedia_zgcl/U1zm8GyIR.jpeg
Кадр з першого сезону серіалу «Енн»

Булінг

Шкільний булінг, нелюбов до себе, неприйняття орієнтації доволі поширена проблема. Згідно з даними дослідження ЮНІСЕФ, в Україні 37,9% дітей зазанавали булінгу.

Серіал допомагає зрозуміти, що якщо ти піддаєшся булінгу через зовнішність, фінансове становище, расу чи будь-що, то це не з тобою щось не так і варто приймати себе попри все. Хай тебе не розуміють одні люди, але це не означає, що так буде з усіма.

silmedia_zgcl/QnBG8MsSg.jpeg
Кадр з першого сезону серіалу «Енн»

Толерантність

Оскільки події шоу відбуваються до Першої світової війни, то ґендерної дискримінації безліч: культура «сама винна», мізогінія, упередження. Завдяки профеміністичній головній героїні серіал відображає як з цим боротися. Також значним є зображення проблеми расизму до темношкірих та індіанців.

Про комплекс меншовартості поневолених народів та примусову асиміляцію серіал говорить часто. Автори не забули про таку темну сторінку історії як індіанські школи, що працювали з 1890-го до 1978-го під керівництвом Римсько-католицької церкви.

silmedia_zgcl/6Eq48MyIR.jpeg
Кадр з третього сезону серіалу «Енн»

Уоллі-Беккет, авторка серіалу, казала:

«У наш час теми ідентичності, упереджень, цькування, пошуку прийняття дуже актуальні, і ці теми створені для історії Енн».

Серіал не концентрується на негативі, він показує довгий та непростий шлях зцілення та роботи над стосунками. Такі теми завжди актуальні як для дітей так і для дорослих.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Главатських

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар