Що не можна їсти й пити у випадку аварії на ЗАЕС

Українцям слід зробити запас продуктів, щоби можна було протриматись у перші дні після аварії на ЗАЕС.

silmedia_zgcl/ptQZqorVg.webp

Рекомендації опублікували на «dovidka.info».

МАГАТЕ не бачить на Запорізькій АЕС ознак підготовки теракту. Водночас українська розвідка заявляє, що окупанти все ж його готують. В будь-якому разі слід бути проінформованим.

Що не можна буде вживати в їжу

Безпечною для вживання є їжа, яка не контактувала з радіоактивними речовинами: їжа в герметичних контейнерах (банках, пляшках, коробках тощо) та їжа в холодильнику або морозильній камері.

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою ганчіркою або чистим рушником. Також перед використанням протріть столи та посуд вологою ганчіркою або чистим рушником. Витріть миски й килимки для домашніх тварин.

Ганчірʼя, яким ви очищували посуд та поверхні, покладіть у пакет чи пластикову коробку, яка герметично закривається. Бажано наклеїти на них етикетку з попередженням про радіацію й зберігати в місці, не доступному для дітей чи домашніх тварин.

Не збирайте й не вживайте їжу зі свого саду, городу чи ту, що перебувала на вулиці, поки не отримаєте офіційне повідомлення, що це безпечно.

Лише пляшкова вода є безпечною для вживання, поки не буде проведена перевірка водопровідної води на забруднення. Кип’ятіння не позбавляє від радіоактивних речовин. Ви повинні мати воду в пляшках, якою запаслись заздалегідь. ДСНС чи органи виконавчої влади повідомлять про безпеку водопровідної води.

Чим потрібно запастися на випадок аварії на ЗАЕС?

Фахівці склали список рекомендованих продуктів:

  • Сублімовані продукти (каші, супи, вермішель)
  • Розчинні напої в герметичних упаковках - кава, чай, сухе молоко
  • Консерви м'ясні, рибні, овочеві
  • Хлібці та печиво в упаковках, енергетичні батончики
  • Горішки в пачці чи банках
  • Шоколад
  • Сухофрукти
  • Каші швидкого приготування без окропу (гречка, перловка, кускус, вівсянка, кіноа, манка)

Обов'язково потрібно мати воду. Її запасають із розрахунку по три літри на людину на один день для пиття та приготування їжі, а також по 10-12 літрів на кожного для особистої гігієни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар