Школяр із Вінниччини продає насіння овочів та квітів на підтримку ЗСУ

10-річний Святослав Вербицький продає насіння з вирощених власноруч помідорів, перцю і чорнобривців та заробляє кошти на підтримку українських військових.

silmedia_zgcl/h0Tg6NcIg.jpeg

Про це повідомляє Укрінформ.

Бабуся Святослава Вербицького розповідає, що хлопчик зацікавився городництвом і насінництвом, допомагав їй вирощувати рослини, вчився правильно збирати насіння, а згодом долучився і до благодійництва.

«Ще перед війною, до повномасштабного вторгнення, я була однією з тих, хто проводив всеукраїнську акцію "Подарую – сійте!". Буквально за тиждень до 24 лютого я зробила на своїй сторінці у фейсбуці допис, що подарую насіння людям з Донецької і Луганської областей, з Маріуполя… Ми роздаровували сотні пакетиків власного збору насіння, розсилали їх по всій країні, щоб люди сіяли і ростили врожаї. І так боляче потім було, коли поверталися неотримані посилки, – їх не могли доставити на окуповані території, або адресати вибули, хтось – назавжди…», — розповіла пані Інна (бабуся Святика).

До повномасштабного вторгнення Святослав допомагав бабусі вибирати з плодів насіння. Хлопчик знав, що насіння плодів не можна викидати. Святослав розрізав помідори діставав з них насіння, сортував, допомагав висушувати і підписувати розфасоване у пакетики.

silmedia_zgcl/HJs63H5IR.jpeg

Спочатку повномасштабної війни Святослав із бабусею продавали насіння, щоб допомогти ЗСУ.

Святослав зібрав понад вісім тисяч гривень для українських бійців. Військові подарували хлопчику шеврон свого підрозділу і прапор, вручили це перед його однокласниками. Місцева організація «Стефанія» видала хлопчику посвідчення волонтера.

silmedia_zgcl/uZyaeN5Ig.jpeg

Бабуся зазначає, що особливістю волонтерства Святослава є те, що він не просить задонатити на ЗСУ, а пропонує щось взамін, – продає своє насіння з власноруч вирощених чорнобривців, перців і помідорів.

silmedia_zgcl/5rJP6HcIR.jpeg

У Святослава з'явилась своя ділянка на бабусиному городі, де він сам сіяв, садив, поливав і доглядав квіти та овочі. Потім хлопчик збирав з них насіння, сушив і фасував, підписував пакетики при свічках через відключення світла.

10-річний Святослав планує зібрати на персональний FPV-дрон для ЗСУ.

«Ми вирішили показати дитині, що він спроможний зробити це сам. Досі він зароблені кошти комусь передавав. А це прийде дрон, він його візьме в руки і повезе до волонтерів, щоб ті військовим його доправили. І знатиме, що це – саме його заслуга», — розповідає бабуся Святика.
silmedia_zgcl/9t-gRv5Sg.jpeg

Нагадаємо, 93-річний аргентинець живе сам у покинутому селі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар