Швеція незабаром може стати першою європейською країною, вільною від куріння

У середу, 31 травня, коли Всесвітня організація охорони здоров’я відзначає «Всесвітній день без тютюну», Швеція, яка має найнижчий рівень куріння в Європейському Союзі, близька до того, щоб оголосити себе «вільною від тютюнового диму».

Це значить, що у країні серед населення менше 5% щоденних курців, передає Associated press.

silmedia_zgcl/TxqVauQ4g.png
Дані Агентства громадської охорони здоров’я Швеції показують, що відтоді рівень курців продовжував падати, досягнувши минулого року 5,6%

Багато експертів віддають належне десятиліттям кампаній проти куріння та відповідному законодавству. Інші з них вказують на поширеність «снюсу», бездимного тютюнового виробу, який заборонений в інших країнах ЄС, але продається в Швеції як альтернатива сигаретам.

Якою б не була причина, п’ятивідсотковий рубіж уже досягнутий: лише 6,4% шведів старше 15 років курили щодня в 2019 році, що є найнижчим показником в ЄС. І це набагато нижче середнього показника в 18,5% в 27 країнах ЄС, згідно зі статистичним агентством Eurostat.

Дані Агентства громадської охорони здоров’я Швеції показують, що відтоді рівень курців продовжував падати, досягнувши минулого року 5,6%. Двадцять років тому майже 20% населення були курцями, що на той час було низьким показником у всьому світі. Відтоді заходи, спрямовані на запобігання палінню, знизили рівень куріння по всій Європі, включаючи заборону на куріння в ресторанах.

З 2014 по 2019 рік у Франції також було зафіксовано рекордне падіння рівня куріння, але цей успіх досяг плато під час розпалу пандемії COVID-19. Частково у цьому звинувачували підвищення рівня стресу, що начебто змусило людей закурити. Приблизно одна третина людей у віці від 18 до 75 років у Франції заявили, що курили у 2021 році. Це незначне збільшення порівняно з 2019 роком. Загалом же близько чверті людей курять там щодня.

Швеція пішла далі, ніж більшість інших країн, щоб викорінити сигарети. Там кажуть, що це призвело до ряду переваг для здоров’я, включаючи відносно низький рівень раку легенів.

«Ми почали обмежувати куріння в громадських місцях, спочатку на шкільних майданчиках і у позашкільних центрах, а пізніше в ресторанах, відкритих кафе та громадських місцях, таких як автобусні станції. Паралельно важливу роль зіграли податки на сигарети та суворі обмеження на продаж цієї продукції», — сказала генеральний секретар Шведського товариства онкологічних захворювань Ульріка Арехед.

Вона додала, що частка курців все ще вища в соціально-економічних групах, що знаходяться в несприятливому становищі.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар