Скільки коштує зібрати першачка до школи

Наближається той час, якого всі батьки чекають, попиваючи валер'янку — час походу дитини до першого класу.

silmedia_zgcl/VG66hO64g.jpeg

Одразу виникає питання: що купити дитині в школу? А скільки воно коштує?

Хтось відкладає покупки до останнього тижня літа, а хтось уже напакував канцелярію в рюкзаки і чекає — коли ж, коли ж почнеться цей веселий атракціон, довжиною в одинадцять років.

silmedia_zgcl/3POQ5O6VR.jpeg

Розповідаємо, скільки коштує зібрати до школи першокласника

Список покупок для першокласників сформувала у своєму телеграм каналі вчителька початкових класів Ліза Андріївна. У неї там, до речі, багато корисної інформації для батьків, чиї діти йдуть до школи, або вже пізнали радощі життя учнівського.

Список покупок для першачків

У портфель та пенал:

зошити в косу лінію з допоміжною лінію та у клітинку на 12 аркушів — до 10 штук, обкладинки до підручників та зошитів, кулькові ручки з пастою синього кольору — 2-3 шт, гумка, лінійка, чинка з контейнером, папка для зошитів без зав'язок, кольорові олівці, фломастери, гуашеві фарби, акварельні фарби, пензлики для малювання різної товщини, палітра, склянка-непроливайка, кольоровий папір, кольоровий картон, клей, ножиці, пластилін, дощечка для пластиліну, альбом для малювання, стеки.

silmedia_zgcl/oiYxtO6Vg.jpeg

Як альтернатива, аби не купувати те все нарізно, бігаючи магазинами, можна одразу придбати набір першокласника, який містить усе перелічене приладдя.

Зауважимо, що між якісним і найдешевшим краще обрати якісне. Адже навряд чи дитина захоче ходити на уроки малювання, якщо її олівці будуть ледь помітні на папері, а ручка писатиме через раз.

silmedia_zgcl/KCv-td64R.jpeg

Одяг та взуття:

спортивний костюм та взуття для уроків фізичної культури, святковий одяг, повсякденний одяг, взуття на щодень, змінне взуття, майки, труси, шкарпетки.

silmedia_zgcl/SozUtO64g.jpeg

Інше:

пляшечка для води, ланчбокс, паперові носові хустинки.

Рюкзак


І нагадаємо, що бажано перед закупами поговорити з вчителькою. Адже кожен навчальний заклад, а часто і окремі класи, мають свої традиції шкільної форми, змінне взуття, види канцтоварів та посібників.

silmedia_zgcl/CookhOeVg.jpeg

Що ж по цінам?

Для зручності можна поділити збори першачка на три категорії:

  • перміум;
  • стандарт;
  • бюджет.

Ми обирали товари за середніми цінами. Орієнтуючись на якісні товари та діючі знижки.

Почнемо з рюкзака. По-перше, усі вони каркасні. Консультанти наголошують, про важливість ортопедичної спинки та анатомічних лямок. До того ж, рюкзак не має бути занадто важким (пам'ятайте, його треба буде і вам, і дитині носити).

silmedia_zgcl/wye52d64g.jpeg

Батьки зауважують, що краще брати рюкзаки відомих брендів, адже їх вистачає на всю початкову школу. Вони гарно носяться і не вигорають на сонці.

Отож, стандартна ціна на німецькі «Kite», британські «YES» та українські «1 вересня» становить близько 2 500 грн. Якщо окрім рюкзака до комплекту входить пенал і сумка для змінного взуття — 2 500-3 200 грн , якщо на рюкзаці зображення відомих франшиз типу MARVEL чи Hot Wheeels — ціна теж зростає.

Однак, рюкзаки вищезазначених брендів можна придбати і дешевше. Якщо витратите час і пошукаєте в інтернеті, то купите необхідний для учня атрибут за 1 500-1 800 грн.

Отож, середня ціна рюкзака — 2 000 грн.

Канцтовари для першокласника обійдуться зі знижкою у 1000 грн (повний набір від одного виробника хорошої якості).

Ланчбокс та пляшечка для води — 300 грн (авжеж, можна обійтися звичайним пластиковим контейнером та звичайною пляшкою).

Одяг:

  • вишиванка на замовлення на домотканному полотні (машинна вишивка) до короткого рукава обійдеться у 1 000 грн;
  • Святкові штани або спідниця — 850 грн;
  • Шкарпетки (3 пари, аби міняти) — 105 грн;
  • Спідня білизна (3 комплекти, щоб було що вдягнути, коли одне не висохне, а інше буде брудне) 540 грн за 3 шт.;
  • Спортивний костюм — 850 грн та взуття — 800 грн;
  • Футболка (2 шт) — 400 грн;
  • Комплекти одягу на щодень — 1600 за два;
  • Змінне взуття — 300 грн;
  • Кросівки на щодень — 800 грн.

Преміум

Якщо ви повністю з нуля купуєте речі для свого першокласника чи першокласниці, то заплативши за товари середньої якості та пошукавши розпродажі — такий шопінг вам обійдеться в 11 000 грн.

Стандарт

Якщо у вас є одяг, який лишився ще з садочка, замість спортивного костюму ви спорядите дитину в спортивні штани, футболку, а замість нових кросівок для уроків фізичного виховання підготуєте літні кросівки, у яких малюк бігав у теплу пору року, то витратити доведеться 5 200 грн (це якщо ви будете купувати ще вишиванку, спортивні штани і взуття на щодень. Ну і замінете ланч бокс на звичайний контейнер для їжі).

Бюджет

Якщо ви придбаєте рюкзак на толоці за 1 500 грн, витратите на канцтовари 1 000 грн, замовите вишиванку за 1 000 грн, а одяг будете купувати за потребою протягом сезону, то спорядження в школу обійдеться в 3 500 грн.


Ви пам'ятаєте, як самі йшли до школи? Чи купували вам перед 1 вересням новий одяг? Чи носили ви рюкзак один сезон, чи його вистачало на кілька? Якими були ваші зошити? З малюнками чи зеленого кольору?

А це впливало на рівень вашої самооцінки та якість знань, чи, можливо, бажання придбати дитині перед школою все нове має глибше коріння?

Згадайте, як поводилися перед новим навчальним роком ваші батьки. Про що говорили, чому для них було важливим купити вам усе нове? Це як ритуал, що свідчить про новий період життя чи можливість самоствердитися та показати, що ти не гірше інших та фінансово спроможний забезпечити дитину усім необхідним?

Нам допомогла розібратися у цьому психологиня Інна Радченко.

Бажання оточувати своє дитя якісними хорошими новими товарами, це нормально для будь-яких люблячих батьків. І це ще раціонально. Тому що нова якісна річ може прослужити набагато довше. І нею приємніше користуватися. Для багатьох батьків це норма. Але трапляються випадки, які мають дещо невротичний характер. І взагалі для більшості молодших школярів не так важливо чи це брендова річ, чи нова вона. Це стає більш важливим для старших дітей. Тому купити все дорожче й найкраще це потреба самих батьків. Через що вона виникає?
По-перше — це може бути компенсація за свої власні дитячі невтілені бажання чи дискомифорт перед заможними однокласниками.
По-друге — це може бути відголоском дуже глибокого упередження "аби не гірше за інших". Це все яскраво відслідковується до цього часу.
По-третє, коли ти купуєш брендові дорогі речі — це таке собі свідчення самому собі про те, що "я зміг. Я сформувався як доросла успішна людина". І це може бути відповідь тим, хто транслював цій матері чи батькові невпевненість у ранньому віці.
А ще, багатьом батькам здається, що в дитини так буде більше шансів знайти собі друзів у класі, або знайти своє місце в соціумі, бажане для батьків. І це в свою чергу знімає батьківську напругу.

Підходьте до покупок розумно. Плануйте їх заздалегідь і не забувайте — зібравши дитину до школи має залишитися на їжу та донати для ЗСУ, аби наші малюки нарешті перестали бігати у сховища посеред уроків і багатьох з них тата нарешті могли забирати зі школи додому, а не лише інколи розмовляти по телефону під час фронтового затишшя.

Хороших вам покупок і сталевих нервів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар