Скільки коштують та де використовувалися ракети Storm Shadow, які вже наводять жах на росіян

Інформаційне середовище сколихнула передача Україні британських ракет великої дальності Storm Shadow. Зокрема, росіяни стверджують, що саме цими ракетами були атаковані російські об’єкти в окупованому Луганську, який раніше був недосяжним через значну відстань від лінії зіткнення. Звичайно, нема підстав бути впевненим у цій інформації, але головне — що ці ракети вже перебувають на озброєнні ЗСУ.

silmedia_zgcl/rP_7YfU4g.jpeg

Ракета Storm Shadow була вперше розроблена в 1994 році, але фактично використовувалася міністерством оборони Франції, перш ніж її також почала використовувати Великобританія. Причому французи замовили 500 ракет ще у 1998 році, пише The Daily Mail.

Ракета важить приблизно 1300 кілограмів зі звичайною боєголовкою 450 кілограмів. Її максимальний діаметр становить 48 сантиметрів, а розмах крил становить три метри.

Ці ракети вперше були застосовані британськими військами під час вторгнення в Ірак у 2003 році, де їх випробувала 617-а ескадрилья Королівських ВПС.

silmedia_zgcl/CNI4LBU4R.jpeg

Також вони відомі під іншою назвою як ракети SCALP-EG (використовувалися під час втручання НАТО під час громадянської війни в Лівії в 2011 році). Саудівська Аравія також отримала Storm Shadows від уряду Великої Британії в рамках своєї участі в конфлікті в Ємені.

Постачання ракет в Україну було підтверджено урядом Великої Британії, яка володіє приблизно 700-1000 одиниць Storm Shadows, у травні 2023 року. Це означає, що Україна є єдиною країною, якій Великобританія публічно постачає ці ракети.

silmedia_zgcl/Pca4LB84R.jpeg

Ракета Storm Shadow коштує близько 2,54 мільйона фунтів стерлінгів (або 3,19 мільйона доларів США) за одиницю.

«Використання Storm Shadow дозволить Україні відкинути російські сили, розташовані на українській суверенній території», - заявив міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес, звертаючись до депутатів парламенту щодо рішення відправити ракети великої дальності в Україну.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар