Скільки українців планує будувати своє життя в Україні — соцопитування

Абсолютна більшість українців, тобто 89% респондентів хотіли б будувати своє майбутнє життя в Україні.

silmedia_zgcl/bdfnnaq4R.jpeg
Ілюстративне фото: Волинські новини

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології.

Найголовнішим запитом громадян після закінчення війни є боротьба з корупцією в органах влади, про яку респонденти згадували найчастіше.

Ці дані стосуються лише тих, хто лишився в Україні до сьогодні, оскільки опитування не проводилося серед громадян, які виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення.

Частіше виявляють бажання будувати своє майбутнє за кордоном молодше покоління. Наявність роботи чи оцінка свого поточного матеріального стану не справляють вагомого впливу на бажання респондентів будувати своє майбутнє життя в Україні.

Виїзд за кордон для возз’єднання із родиною не є актуальним для більшості українців. Близько чверті респондентів у центральному та східному, 17% у південних макрорегіонах відповіли, що не хотіли б їхати до родин. Соціологи вважають, що такий результат варто інтерпретувати не як небажання цих людей побачити своїх рідних, а як бажання, аби їх рідні повернулися в Україну.

Опитування проводили Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології методом face-to-face протягом 5–15 червня 2023 р. Опитано 2001 респондент віком від 18 років у всіх регіонах, контрольованих України, де не ведуться бойові дії. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар