Слобожанщина, Кубань, Ростов — Президент видав указ про історично населені українцями території росії

Президент України видав наказ № 17/2024 про історично населені українцями території нинішніх Краснодарського краю, Бєлгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей росії.

silmedia_zgcl/uXvNVu5IR.jpeg

Відповідний указ з'явився на сайті Президента України.

Володимир Зеленський постановив, що уряд має розробити план щодо збереження національної ідентичності українців в росії, зокрема на історично населених ними землях — Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Бєлгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей росії.

За документом, росія повинна дотримуватись міжнародних зобов'язань щодо забезпечення українцям, які проживають на її територіях, прав на здобуття освіти українською мовою та її вільне використання, громадянських, соціальних, культурних та релігійних прав.

Для впровадження ініціативи Уряд залучить міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, вчених, громадськості, а потім внесе план на розгляд Ради національної безпеки і оборони.

Для розробки плану потрібно буде зібрати й проаналізувати факти та свідчення про злочини проти українців, які живуть або жили на територіях рф, населених етнічними українцями.

Зеленський доручив Кабміну також:

  • активізацію роботи з протидії дезінформації та пропаганді російської федерації щодо історії та сьогодення українців в росії та всіх поневолених нею народів із залученням вітчизняних та зарубіжних вчених, експертів.
  • спільно з Національною академією наук України підготувати й поширити в Україні та світі матеріали про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні звʼязки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди;
  • розвиток взаємодії між українцями та поневоленими росією народами;

Нагадаємо, Президент подає до Ради законопроєкт про множинне громадянство.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар