SpaceX будує шпигунську супутникову мережу для розвідувального агентства США

В ексклюзивному матеріалі Reuters йдеться, що SpaceX Ілона Маска будує мережу з сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом з розвідувальним агентством США на суму $1,8 мільярда.

silmedia_zgcl/WuYlLHJIg.jpeg
Штаб-квартира SpaceX, штат Каліфорнія, США. Фото: REUTERS

П'ять джерел, знайомих з програмою, розповіли журналістам, про поглиблення зв'язків між космічною компанією мільярдера-підприємця Ілона Маска та агентствами національної безпеки. Йдеться про проєкт під назвою Starshield.

Це буде нова потужна система з сотень супутників, які можуть працювати як рій на низьких орбітах. Вони зможуть відстежувати цілі на землі та ділитися цими даними з американською розвідкою. Це дозволило б уряду США швидко робити безперервні знімки місцевості майже в будь-якій точці земної кулі.

«Ніхто не зможе сховатися», — сказало одне з джерел про потенційні можливості системи, описуючи охоплення мережі.

Джерела додають, що в разі успіху програма значно підвищить здатність уряду і військових США швидко виявляти потенційні цілі практично в будь-якій точці земної кулі:

«Національне розвідувальне управління розробляє найбільш потужну, різноманітну та стійку космічну систему розвідки, спостереження та рекогносцировки, яку коли-небудь бачив світ», — сказав речник.

Вочевидь, така співпраця може свідчити про покращення стосунків SpaceX та уряду США.

Нагадаємо, ГУР підтвердили використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими окупантами на фронті.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар