США дозволили «Азову» використовувати американську зброю

Адміністрація Джо Байдена дозволила українській бригаді «Азов» використовувати американську зброю, скасувавши заборону, накладену багато років тому, на тлі занепокоєнь щодо засновників військового підрозділу.

silmedia_zgcl/KWUf8nUIR.jpeg
Бійці 12-ї бригади спецпризначення «Азов». Фото: Національна гвардія України

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на державний департамент США.

Видання зазначає, що військовому підрозділу заборонили використовувати американську зброю близько 10 років тому, оскільки американські чиновники вирішили, що деякі з її засновників сповідують расистські, ксенофобські та ультранаціоналістичні погляди. Заборону передбачав так званий «Закон Ліхі», який не дозволяє надання американської військової допомоги іноземним підрозділам, які, скоїли серйозні порушення прав людини.

«Після ретельної перевірки 12-та бригада спеціального призначення «Азов» пройшла перевірку Державного департаменту США», — йдеться у повідомленні відомства.

Скасування заборони було пріоритетом для українських посадовців, які вважають, що бригада могла б бути більш ефективною під час оборони «Азовсталі» у 2022 році, якби мала доступ до американського обладнання. Членам бригади також заборонялося відвідувати навчання, організовані американськими військовими.

«Отримання західної зброї та підготовки від США не тільки підвищать боєздатність «Азову», але, що найголовніше, сприятимуть збереженню життів та здоров'я особового складу бригади», — розповіли в бригаді.

Нагадаємо, Україна повернула додому командування полку «Азов».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар