Стало відомо, за що арештували російських розробників гіперзвукових ракет: начебто зливали дані Китаю

Новини,24 трав.Залишити коментар

Директор провідного російського наукового інституту, заарештований за підозрою в державній зраді разом з двома іншими експертами з гіперзвукових ракетних технологій, звинувачується у передачі секретної інформації Китаю.

Про це агенції Reuters повідомили двоє осіб, знайомих зі справою.

Справи Шиплюка і двох його колег Анатолія Маслова і Валерія Звєгінцева є цілком секретними

Так, керівника Сибірського інституту теоретичної та прикладної механіки імені Христиановича Олександра Шиплюка підозрюють у передачі секретних матеріалів на науковій конференції в Китаї в 2017 році, повідомили джерела.

56-річний науковець наполягає на своїй невинуватості та заперечує, що інформація, про яку йдеться, була секретною.

Про характер звинувачень, за якими він був заарештований у серпні минулого року, раніше не повідомлялося.

Справи Шиплюка і двох його колег Анатолія Маслова і Валерія Звєгінцева є цілком секретними і розглядатимуться в закритому режимі. Звєгінцева затримали минулого місяця. Минулого тижня розслідування щодо трьох вчених потрапили в заголовки світових газет, коли їхні колеги підписали відкритого листа на їхню підтримку.

Нагадаємо, що звинувачення російських вчених у співпраці з Китаєм вже має багату передісторію. Минулого року інший науковець Дмитро Колкер був заарештований у Сибіру за звинуваченням у державній зраді, але через два дні він помер від раку. Нещодавно його адвокат Олександр Федулов повідомив агентству Reuters, що Колкера звинувачують у передачі секретів Китаю, і родина вченого заперечує ці звинувачення.

Олександр Луканін, вчений із сибірського міста Томськ, був заарештований у 2020 році за підозрою у передачі технічних секретів Пекіну, повідомило тоді російське державне інформаційне агентство ТАСС. Торік його засудили до семи з половиною років позбавлення волі.

У 2020 році вченого Валерія Мітька, який очолює Арктичну академію наук у Санкт-Петербурзі, також звинуватили у передачі секретів Китаю, куди він регулярно їздив з лекціями. Він помер через два роки у віці 81 року під домашнім арештом.

Цікаво, що арешт вчених, яких пов’язують з розробкою гіперзвукових ракет Кинджал, стався якраз тоді, коли Україна підтвердила їх збиття системами ПВО. Раніше це вважалося неможливим.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ihor

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар