Стрілецька підготовка та основи фортифікації: у МОН презентували програму «Захисту України»
Міністерство освіти та науки України презентувало оновлену програму шкільного курсу «Захист України», який діти вивчатимуть у 10 та 11 класах.
У 10 класі учні вивчатимуть основи нацбезпеки та оборони України, озброєння та військову техніку, а також навчатимуться орієнтуватися на місцевості, основам інженерної фортифікації та стрілецької підготовки.
У 11 класі школярам розповідатимуть про особливості інформаційної безпеки та поглиблюватимуть їхні знання з домедичної допомоги. Також у цей час діти вивчатимуть методи захисту цивільного населення в кризових умовах, можливості й способи оборони України.
Також під час навчання на курсі «Захист України» діти засвоюватимуть навички з керування дронами, інформаційної безпеки, навігації, розвідки на основі відкритих джерел (OSINT), стресо- та психологічної стійкості. Для відпрацювання практичних навичок навчальні заклади обов’язково проводитимуть навчально-польові збори або тренінгові заняття.
Програма оновленого предмета передбачає:
- навчальний день раз на місяць, щоб глибше зануритися в матеріал та ефективніше відпрацьовувати практичні навички. Для цього створюють спеціально обладнані осередки, де учні зможуть практикувати набуті знання на новому технічному обладнанні.
- сучасне обладнання – осередки будуть оснащені компʼютерними симуляторами управління дронами, інтерактивними лазерними стрілецькими тренажерами та інструментами для опанування правил домедичної допомоги.
- підготовку вчителів – уже понад 100 тренерів пройшли навчання та матимуть змогу передавати знання вчителям з регіонів, підвищуючи їхню кваліфікацію.
Курс розробляли на основі рекомендацій десятків організацій, серед яких «Військова школа «Боривітер», «Солом’янські котики», OSINT-агенція «Molfar» тощо. Програмі мають надати гриф «Рекомендовано» за результатами експертизи, а також затвердити в міністерстві.
Нагадаємо, у грудні 2023 року з державного бюджету виділили 1,74 млрд грн на оновлення предмета «Захист України». Кошти спрямували на підвищення кваліфікації викладачів та закупівлю обладнання.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.