Сумським журналістам погрожують вбивствами за матеріал про місцевих ЛГБТ

14 липня в анонімному телеграм-каналі «Суми: Головне» оприлюднили так званий «розстрільний список», де над кожним фото працівника редакції видання ЦУКР міститься напис: «вбити». Все через матеріал, який опублікували журналісти.

silmedia_zgcl/XyQRApjVg.jpeg

Головний редактор медіа ЦУКР Олексій Туча розповів, що 11 липня вони випустили відео про життя ЛГБТК+ ком'юніті в Сумах. Наступного дня опублікували його текстову версію.

«От її і поскрінив телеграм-канал "Суми: головне" і зробив пост із гомофобними висловами, де закликав знищити наш офіс. Ми того ж дня написали заяву у поліцію, за нею відкрили кримінальне провадження. Сьогодні цей канал опублікував ще один пост із погрозами вбивства, тому ми знову звернулися до поліції, щоб ті додали до матеріалів справи нові погрози», — повідомив Олексій Туча.

Попри це, журналісти продовжують ходити на роботу, дехто купив собі газовий балончик, розповів редактор.

Комісія з журналістської етики засудила тиск на редакцію медіа «Цукр» й назвала погрози методом впливу на редакційну політику й на дотримання стандартів.

«Як зазначено в п. 1 Кодексу етики українського журналіста, свобода слова та висловлювань є невіддільною складовою діяльності журналіста. Тиск змушує відмовлятися від тем, які виглядають небезпечними», — йдеться у заяві.

Організація закликала Національну поліцію розслідувати факт тиску на медіа.

Раніше ми писали, що росіяни вбили сім'ю львівського журналіста.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар