Святвечір. Прості та смачні страви до столу

Новини,23 груд.Залишити коментар

Святвечір – вечір перед Різдвом, коли українці традиційно збиралися усією родиною за одним столом. Ця вечеря особлива. Адже кожна страва має значення. Усього готують 12 смаколиків.

Ділимося з вами назвами традиційних страв та їхнім значенням.

Кутя

Кутя готується з пшениці, меду та сухофруктів. З куті починають Різдвяну трапезу у Святвечір і закінчують ложкою цієї страви, обмінюючись побажаннями і згадуючи померлих предків. Кутя є символом вічності.

Узвар

Цей напій готують із сухофруктів: яблук, груш, слив та родзинок. Всі інгредієнти промивають кип’ятком. Потім заливають холодною водою на 10-15 хвилин. А тим часом на вогонь можна поставити каструлю з водою, у якій буде варитися узвар. Сам узвар символізує очищення тіла та душі.

Вареники з капустою та картоплею

Вареники символізують ситість та достаток. Кожна господиня готує тісто за своїм рецептом. Головне правило – начинка має бути пісною. Вареники з різними начинками можуть бути різними стравами.

Голубці

Раніше традиційні голубці готували з пшоном та морквою. А вже пізніше пшоно замінили на рис. Голубці є символом миру та злагоди.

Квасоля

Квасоля символ весни, яка відроджується в людині після занепаду. Рецептів цієї страви багато. Пропонуємо поєднати квасолю з морквою, цибулею та томатною пастою і додати для пікантності трохи перцю.

Оселедець

Риба символ християнства. Тому вона обов’язково має бути на столі. Не залежно від варіацій страви.

Запечена чи заливна риба

Тушкована капуста з грибами

Капуста символізує єднання навколо однієї основи. До основних інгрідієнтів страви можна додати цибулю, моркву та солодкий перець.

Печені яблука з медом та горіхами

Різдвяний калач

Пампушки

Солодкою стравою вечора є пампушки.Тісто замішують на дріжджах. Начинка має бути з яблучного чи трояндового варення. Коли пампушки трохи підійдуть, їх треба обсмажити у соняшниковій олії. Зверху можна посипати цукровою пудрою.

Вечір 6 січня особливий. Господині метушаться на кухні і разом з іншими членами родини після 15.00 поглядають у вікно. Аби першими побачити різдвяну зірку і загадати своє найзаповітніше бажання.

З прийдешнім святом вас, українці. 

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар