Світові ціни на пшеницю б’ють рекорди після того, як росія оголосила кораблі з зерном військовими цілями

Ціни на пшеницю різко зросли на світових ринках після того, як росія заявила, що розглядатиме судна, які прямують до українських портів, як потенційні військові цілі.

У понеділок москва вийшла з угоди з ООН та Туреччиною, яка забезпечувала безпечний прохід вантажів зерна через Чорне море, нагадує BBC.

silmedia_zgcl/vozoM9j4g.png
Ф'ючерси на пшеницю в США підскочили на 8,5% - це найвище щоденне зростання з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну

Водночас, протягом останніх трьох ночей росія бомбила українські зернові комплекси в Одесі та інших містах. Як наслідок, ціни на пшеницю на європейській фондовій біржі в середу зросли на 8,2% порівняно з попереднім днем до 253,75 євро за тонну, тоді як ціни на кукурудзу зросли на 5,4%.

Ф'ючерси на пшеницю в США підскочили на 8,5% - це найвище щоденне зростання з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

Раніше президент рф володимир путін заявив, що негайно повернеться до міжнародної зернової угоди, якщо його вимоги будуть виконані. Вони включають скасування санкцій на продаж російського зерна та добрив і відновлення підключення російського сільськогосподарського банку до глобальної платіжної системи.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив росію в навмисній атаці на інфраструктуру експорту зерна та створенні ризиків для вразливих країн.

Міністр агрополітики Микола Сольський заявив, що внаслідок ударів по чорноморським портам було знищено 60 тис. тонн зерна та пошкоджено значну частину інфраструктури експорту зерна.

Міністерство оборони рф заявило, що з четверга всі судна, які прямуватимуть Чорним морем до українських портів, розглядатимуться як «потенційні перевізники військових вантажів» і що «держави прапора» кораблів будуть вважатися причетними до українського конфлікту на боці київського режиму».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар