Тіла вбитих в Оленівці повернули — навіщо росіяни прибирали місце теракту

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що тіла загиблих в Оленівці вдалося повернути, вони наразі проходять аналіз ДНК.

silmedia_zgcl/RSAhxu9VR.jpeg

Про це передає Укрінформ із всеукраїнського правозахисного форуму «Легіон права».

«Тіла загиблих в Оленівці вдалося повернути. Наразі проходить аналіз ДНК, рідні відповідними органами поінформовані», — зауважив Лубінець.

Омбудсмен розповів, що вперше спілкувався з російською уповноваженою з прав людини й запропонував допустити в Оленівку міжнародних експертів. Російська сторона погодиться на такий крок, але потім з'явилися інформація, що росіяни терміново прибирають барак, в якому утримували українських військовополонених і де росіяни влаштували вибух, щось ремонтують.

«Я пропонував Москальковій, щоб разом з ними на місце вибуху в Оленівській колонії прибули експерти з різних країн, частину мала запросити росія, а частину — Україна. Вони беруть однаковий матеріал для експертизи: земля, якісь металеві речі, якісь частини цього приміщення. Потім ми прозоро показуємо, які експертизи хто напрацював», — зазначив Лубінець.
«Вони роблять все, щоб приховати сліди злочину. Нікого так і не допустили», — сказав омбудсмен.

Лубінець наголосив, що Місія ООН зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо вибуху в колонії.

Зокрема, він висловлював готовність їхати у Нью-Йорк, щоб передати ті матеріали, які є в української сторони, а це експертний аналіз фото, відеоматеріалів, які оприлюднювали росіяни.

«На наш погляд, на погляд експертів, не тільки українських, які брали в цьому участь, це був заряд, встановлений всередині цього бараку, який дає дуже високу температуру», — додав уповноважений.

Нагадаймо, масове вбивство полонених в Оленівці — терористичний акт, здійснений у ніч з 28 на 29 липня 2022 року російськими окупаційними військами в селищі Молодіжному Оленівської селищної ради проти українських військовополонених — захисників «Азовсталі» в Маріуполі. Від вибухів на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували українських захисників, загинуло 53 полонених, понад 130 було поранено.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар