Тортури та голод: що відбувається з українськими полоненими в росії

Близько 10 тисяч українських військовополонених перебувають у російських в'язницях та на тимчасово окупованих територіях.

silmedia_zgcl/nHOO20r4R.png
Медійна ініціатива за права людини

Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Окупанти приховують інформацію про українських бранців, тому кількість людей, які перебувають у полоні може бути більшою.

Правозахисники із Медійної ініціативи за права людини склали мапу. На карті позначили 42 місця утримання українських воїнів в росії. За їхньою інформацією, військовополонені стикаються з тортурами у ворожих камерах.

«Коли їх привозять у це місце утримання – це обов’язково побиття. Це їхнє так зване знайомство з місцем, де будуть перебувати тривалий час. Кожен вихід – це те, чого вони боялися найбільше. Тому що або тебе вели на допит, де продовжували знущання, або в камері проводили перевірку в той час, коли ти стояв притиснутий до стіни і тебе теж били. Або тебе виводили на прогулянку, де знову ж таки тебе били. Або, як це було у Воронезькій області, на тебе нацьковували собак, які тебе кусали, рвали робу», — розповіла журналістка-розслідувачка Марія Климик.

За її словами, усі звільнені з полону говорять, що їх там не годували. Їм давали недоварену їжу, були відсутні фрукти та овочі.

«Єдине, що їх завжди рятувало, — це хліб. Завдяки цьому вони могли вижити. Але ми бачимо на фотографіях звільнених із полону, наскільки вони втратили вагу», — каже розслідувачка.

Також українським бранцям не надавали медичні послуги. Тюремні лікарі відмовляють полоненим в допомозі. А коли приходили до бранців, то ледь не від всіх хвороб давали таблетку валідолу. Про це розповіла військовополонена Олена, яка повернулася із жіночої колонії у російському місті Валуйки.

Нагадаємо, близько 700 українців травмувалися або загинули від ворожих мін.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар