Трамп чи Байден: хто лідирує серед американців та чому: результати опитування

Восени 2024 року в США стартують президентські вибори. Серед кандидатів-лідерів від республіканців Дональд Трамп, що уже обіймав посаду та нинішній президент-демократ, найстарший, до речі за історію США, Джо Байден.

silmedia_zgcl/YWU5X0cSR.jpeg

Уже зараз аналітичні центри намагаються прогнозувати ім’я переможця, а соціологічні отримують нові замовлення та проводять опитування серед американців, а дискусії щодо виключення Трампа з бюлетенів у деяких штатах досі тривають.

Та зараз виборчі перегони вже стартували. У Айові Трамп став лідером серед республіканців. Багато американців стверджують, що за його президентства в Америці було краще.

silmedia_zgcl/uKFivhcIR.webp
Прихильники Трампа радіють

Байден більш чесний, а у Трампа гостріший розум: опитування

Відповідно до результатів опитування ABC News/Ipsos серед усіх дорослих рейтинг схвалення Байдена зараз лише 33%, що гірше, ніж у Трампа як президента (36%), і найнижче з часів Джорджа Буша у 2006-2008 роках. П'ятдесят вісім відсотків не схвалюють роботу Байдена.

Ретроспективний рейтинг посади Трампа кращий, ніж рейтинг Байдена, але все ще не позитивний – озираючись назад, 41% схвалюють те, як він керував країною.

Ще одна проблема для Трампа – це питання його доступу до бюлетенів. 56% американців вважають, що Верховний суд США повинен або вилучити Трампа з голосування в усіх штатах (30%), або дозволити кожному штату приймати рішення самостійно (26%).

Байден випереджає Трампа на 15 балів за однією з трьох перевірених в опитуванні характеристик – бути чесним і гідним довіри.

Сорок один відсоток каже, що це твердження більше стосується Байдена, проти 26%, які кажуть, що це стосується Трампа.

Однак Трамп переважає в двох інших сферах. Сорок сім відсотків стверджують, що він має розумову гостроту, необхідну для ефективної роботи на посаді президента, у порівнянні з 28%, які так кажуть про Байдена. І більше, 57%, кажуть, що Трамп має фізичне здоров’я, необхідне для служби, знову ж таки порівняно з 28% у Байдена.

Широке економічне невдоволення є ключовою силою поточних політичних настроїв. Враховуючи 40-річний максимум інфляції у 2022 році, лише 13% американців зараз кажуть, що їм покращилося фінансове становище після того, як Байден прийшов на посаду. Натомість 43% кажуть, що вони не такі заможні. Для порівняння, в середині терміну президентства Трампа лише на третину менше людей, 13%, сказали, що вони не такі заможні.

Перемога Трампа у Айові: несподіванка чи передбачуваність

Як пише BBS News, колишній президент домінував у штаті, де електорат республіканців глибоко консервативний, отримавши понад 50% голосів і зміцнивши контроль над партією, яка йому дедалі більше підкорилася.

Однак, Айова не є відображенням кожного в країні. Багато республіканців втратили довіру до Трампа після заколоту в Капітолії, зауваживши, що це суперечить їхнім поглядам. Хоча на руку Трампу може зіграти невдала політика Джо Байдена.

Заява Трампа щодо України

Дональд Трамп після перемоги на республіканських праймеріз в Айові знову пообіцяв "дуже швидко" закінчити війну в Україні.

Він заявив, що має гарні стосунки з Путіним і "добре знає" Зеленського. Трамп хоче влаштувати переговори між Україною та Росією і переконаний, що  вони будуть успішними.

Ми з Путіним чудово ладнаємо. Ми дуже добре ладнаємо. Це добре, а не погано. Якби фальшиві новини стали справжніми та чесними новинами, 90% наших проблем у цій країні було б вирішено... Ситуація з Україною настільки жахлива... І ми збираємося вирішити це, ми збираємося вирішити це дуже швидко. Я дуже добре знаю президента Путіна, я дуже добре знаю Зеленського, я можу залучити його, ми вирішимо це дуже швидко. Цього ніколи не мало статися, — наголосив Трамп.

Джо Байден грає на контрасті

Кампанія Байдена-Гарріса під час телефонної конференції з журналістами заявила, що прагне зосередитися на розбіжностях між президентом США та Трампом.

Так, ім'я Трампа згадали 28 разів за 24 хвилини. Тоді як зовсім не згадувалося ні про лідерство Байдена під час війни в Україні, де Конгрес зараз погрожує припинити фінансування, ні про війну в Газі, яка була найбільш розбіжним питанням зовнішньої політики його президентства. Команда кампанії також уникала теми віку Байдена – у свої 81 він є найстарішим президентом в історії Америки.

silmedia_zgcl/RT_Sd2cSR.jpeg

Чергові президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті президентські вибори в історії країни, на яких мають обрати 47-го президента США.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар