Три найбільші китайські нафтогазові компанії визнали спонсорами війни в Україні

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайські нафтогазові компанії: China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) та China National Petroleum Corporation (CNPC).

silmedia_zgcl/-EH026ZSR.png

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

China National Petroleum Corporation – це найбільша китайська національна нафтогазова корпорація та одна з найбільших світових енергетичних компаній з видобутку нафти та газу.

Корпорація збільшила прибуток у 2022 році більш ніж вдвічі до 21 мільярдів доларів на тлі глобального скорочення поставок нафти, частково через війну в Україні. Компанія сплачує значні податки до російського бюджету Так, сума податку на прибуток «Ямал СПГ» у 2022 році становила близько 80 млрд руб. (або 1,14 млрд доларів).

Sinopec Group – це друга за величиною державна компанія Китаю, яка займається видобутком викопного палива та спеціалізується на переробці сирої нафти.

Компанія продовжує купувати сиру нафту та газ у росії. Корпорація володіє 10% відсотками акцій ПАТ «Сибур Холдинг», при цьому за І півріччя 2023 року російським холдингом було сплачено податків до бюджету держави-агресора на суму 33 млрд руб. (або 347 млн доларів).

CNOOC Group – третя за величиною національна нафтова компанія Китаю після CNPC та Sinopec. Вона є найбільшим морським видобувачем нафти та газу в Китаї.

Від початку повномасштабної війни компанія нарощувала співпрацю з росією. Корпорація має по 10% акцій у проекті «Арктик СПГ-2», що розташований на півострові Гидан в Арктичному регіоні рф. Капітальні вкладення для запуску проекту «Арктик СПГ-2» на повну потужність фахівці оцінюють у 21,3 млрд доларів.

Нагадаємо, українським воїнам передали гелікоптер, який ховало екскерівництво «Мотор Січі».

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар