Три з чотирьох американців досі підтримують роль США у захисті України — опитування

Половина людей у США підтримує постійне постачання Пентагоном зброї Україні для її захисту від російських військ. Цей рівень майже не змінився за минулий рік, тоді як близько чверті американців виступили проти військової допомоги нашій країні, яка вже зараз перевищила 37 мільярдів доларів.

Такі дані опитування Школи публічної політики Гарріса Чиказького університету та NORC, які приводить у своєму матеріалі The Associated Press.

silmedia_zgcl/sX01ZDQVg.jpeg
Літні люди більш схильні розглядати вторгнення росії як невиправдану спробу повалити український уряд

Згідно з опитуванням, проведеним минулого місяця, переважна більшість як серед демократів, так і серед республіканців вважають напад росії на Україну невиправданим. І приблизно троє з чотирьох людей у США підтримують те, що Сполучені Штати відіграють принаймні певну роль у конфлікті.

«Я відчуваю, що підтримка все ще сильна», – сказала посол України Оксана Маркарова, незважаючи на те, що напруженість у відносинах з Китаєм, внутрішня політика, масові розстріли та інші теми часто займають перше місце у висвітленні новин США.

Коли мова заходить про конкретні види підтримки США для України, найбільш суттєво впала підтримка населенням санкцій США проти Росії, впавши з 71% рік тому до 58% цієї весни. Хоча це все ще більшість населення.

Зменшення підтримки санкцій може відображати стурбованість людей тим, що зусилля з економічної ізоляції росії сприяли інфляції, вважають аналітики.

«В Америці немає жодного сплеску втоми від України, хоча це завжди було побоюванням», — сказав Семюель Чарап, старший політолог дослідницького центру RAND Corp.

Переважна більшість дорослих американців вважають, що росія скоїла військові злочини під час конфлікту. У тому числі 54% вважають, що росія є єдиною стороною, яка це зробила.

Літні люди більш схильні розглядати вторгнення росії як невиправдану спробу повалити український уряд — 79% серед людей віком 45 років і старше порівняно з 59% людей віком до 44 років.

Загалом 62% вважають росію ворогом — або головним ворогом — Сполучених Штатів. І 48% дуже стурбовані впливом росії в усьому світі. Лише 8% людей у США кажуть, що позитивно ставляться до путіна.

Опитування 1180 респондентів проводилося 13-17 квітня. Похибка вибірки для всіх респондентів становить 3,9%.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар