ЦРУ почала вербувати «хороших росіян» через відео в соцмережах

Центральне розвідувальне управління США розповсюдило через новий канал в Telegram відео, яке закінчується інструкціями, як анонімно та безпечно зв’язатися з ЦРУ.

Відео також опубліковано на інших соціальних медіа-платформах, включаючи YouTube, Twitter, Instagram і Facebook, передає CNN.

silmedia_zgcl/jMgZxf84R.jpeg
Метою відео є група росіян, яких ЦРУ оцінює в тисячі чи навіть десятки тисяч

Співробітники ЦРУ, які беруть участь у проекті, заявили, що вторгнення росії в Україну створило історичну можливість, «щоб росіяни прийшли до нас і надали інформацію, яка потрібна Сполученим Штатам». За словами одного чиновника, ознайомленого з проектом, вони сподіваються, що росіяни, які працюють у «делікатних» сферах і мають доступ до цінної інформації, почують ці звернення.

«Ми хотіли донести до росіян їхньою мовою, що ми знаємо, через що вони проходять», — додав чиновник, який говорив на умовах анонімності.

Водночас, чиновник наполягав, що відео зовсім не має на меті розпалювати заворушення серед широких верств населення, а скоріше націлене на осіб, які можуть не погоджуватися з політикою рф, і «демістифікує» зв'язки з ЦРУ.

У ньому не згадується путін чи навіть війна в Україні тому, що це було б «зайвим», а також тому, що воно спирається на «позачасові» теми.

«Завдяки моїм діям ми будемо жити гідно», — говорить оповідач російською мовою, поки жінка в машині за допомогою телефону зв’язується з ЦРУ, перш ніж з’являється логотип агентства та контактні інструкції.

Емоційне двохвилинне відео показує, як різні росіяни живуть своїм життям, обдумуючи важливі рішення.

«Збройні сили рф продовжують зазнавати великих втрат живої сили та техніки. Коли наприкінці минулого року путін провів часткову мобілізацію, набагато більше росіян призовного віку втекло з країни, ніж Кремлю вдалося зібрати та відправити на фронт як гарматне м’ясо. Невдоволення війною продовжуватиме роз’їдати російське керівництво під постійною дієтою державної пропаганди та практикованих репресій», – сказав директор ЦРУ Вільям Бернс у своїй промові минулого місяця.

Метою відео є група росіян, яких ЦРУ оцінює в тисячі чи навіть десятки тисяч – у росії та за кордоном – які можуть мати цінну інформацію (кібербезпека, технології, фінанси, збройні сили та дипломатія).

Успіх, якого американські спецслужби досягли під час попередньої спроби зв’язатися з росіянами минулого року, був достатньо високим, щоб спонукати їх тепер зробити більш агресивний поштовх із відео.

«Якби це було невдалим, ми б не намагалися зробити подібну спробу», — прокоментував один з чиновників, водночас відмовившись надати будь-яку інформацію про те, скількох інформаторів їм вдалося завербувати за останні 15 місяців.

У той час як ЦРУ розшукує для співпраці росіян за кордоном, ФБР запустило подібний проект, спрямований на росіян у Сполучених Штатах.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар