У Британії на берег викинулися 55 дельфінів через невдалі пологи самиці

16 липня у Шотландії на узбережжі біля села Норт-Толста на острові Льюїс 55 круглоголових китів або чорних дельфінів масово викинулися на берег.

silmedia_zgcl/52rKDwjVR.jpeg

На жаль, більшість китів швидко загинули, повідомляє Британська організація дайверів для порятунку морських жителів (BDMLR).

На момент прибуття рятувальників живі були лише 15 ссавців, але зрештою вижив тільки один. Решту китів вирішили евтаназувати, щоб вони не страждали.

«16 липня близько 7:00, BDMLR отримали повідомлення про масове викидання на берег близько 55 китів-гринд на острові Льюїс, Шотландія. На жаль, жоден з них (окрім одного, якого перенесли з мілини раніше) не пережив цього випробування», – повідомили зоозахисники.

На допомогу морським ссавцям приїхали медики з різних регіонів Англії та Шотландії, берегова охорона та пожежно-рятувальна служба. Також для порятунку китів залучили цивільну авіацію.

Рятувальники намагалися повернути у море двох найбільш активних китів, але один з них не зміг втриматися на воді й згодом загинув, лише одна тварина врятувалася.

Потім загинули ще три кити. Вісім дорослих гринд і четверо дитинчат ще дихали, але вони вже довго пробули на мілині, а море було неспокійним.

Один з директорів BDMLR Ден Джарвіс розповів CNN, що кити можуть вижити на суші лише близько шести годин, перш ніж їхній стан почне погіршуватися.

Ветеринари припускають, що група китів могла викинутися на берег через невдалі пологи однієї з самок.

«Наразі є підозра, що вся група викинулася на мілину через те, що одна з самок народила. Гринди відомі своїми сильними соціальними зв'язками, тому часто, коли один кит потрапляє в скрутне становище і сідає на мілину, інші йдуть за ним», – пояснюють зоорятівники.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар