У Чернігові школярі створили детектор дронів зі штучним інтелектом

П'ятеро учнів Чернігівської школи №1 створили винахід, який допомагає виявляти дрони у радіусі до п'яти кілометрів. Детектор безпілотників обладнали технологією штучного інтелекту і незабаром відправлять на передову для тестування військових.

silmedia_zgcl/asNjvfwIR.jpeg
Фото: Суспільне Чернігов

17-річний хлопець разом з командою однодумців створили модель детектора, що сигналізує про наявність безпілотника поблизу.

Олександр розповів, що прилад створювали на основі українського детектора дронів «Цукорок». Відмінність їхнього винаходу полягає у наявності штучного інтелекту.

«Якщо розробляти алгоритм, то ти розробляєш алгоритм виявлення, підтвердження, що це саме дрон, під кожен дрон. А тут, якщо з’являється новий дрон – просто натренувавши нейронну мережу, заново її завантажив, вона вже це виявляє. Тобто вона більш гнучка», — розповів Олександр.
silmedia_zgcl/LXLjvBwIg.jpeg
Фото: Суспільне Чернігів

Над розробкою школярі працювали майже рік. Хлопці створили детектор «ЧАС» з наявних запчастин. Наразі деталі замовляють, а корпуси друкують на 3D принтері. На винахід хлопці витрачають кишенькові гроші. Скільки у перспективі може коштувати їхній детектор, поки що не рахували.

Наступні пристрої «Час 1.5» планують обладнати водонепроникним, ударостійким корпусом. Незабаром пристрій протестують військові.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар