У Києві проведуть Марш Рівності та благодійний ЛГБТК+ фестиваль

Новини,30 трав.Залишити коментар

Вперше з початку повномасштабної війни Україна долучиться до світового руху на підтримку прав та видимості ЛГБТК+.

Про це повідомили на сторінці «КиївПрайд».

9 червня пройде Благодійний освітній фестиваль «КиївПрайд» в арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31). На фестивалі запланували лекції, дискусії, креативні майстерні, ярмарок українських брендів, психологічні консультації, майстер-класи та музичну програму. 

Вхід на фестиваль — благодійний внесок. Усі кошти, отримані під час фестивалю, організатори спрямують на Прайд-збір. Це також один із заходів КиївПрайду 2024, в межах якого українські ЛГБТК+ організації ініціювали збір чотири мільйони гривень для захисниць та захисників України.

«Київпрайд» у Варшаві 25 червня 2022 року. Фото: Суспільне

Також на фестивалі відзначать переможців нагороди для союзниць і союзників ЛГБТК+ спільноти KyivPride Awards. Проголосувати можна тут. Номінації та номіновані:

  • «Політика»: народна депутатка Інна Совсун, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, омбудсман Дмитро Лубінець;
  • «Бізнес»: «ПриватБанк», Uklon, «УкрПошта», Comfy, «Київстар», Vodafone, «ЛУН», «ЦУМ», видавництво «Видавництво»;
  • «Медіа»: Wonderzine, «Гендер в деталях», «Детектор медіа», The Village, Громадське;
  • «Публічна особа»: співак і ведучий Володимир Дантес, креативна продюсерка Марія Тучка (Туча), підприємець і ведучий Влад Болсон, журналістка та ведуча Саша Гонтар.

16 червня проведуть Марш Рівності, який востаннє проходив у Києві ще у 2021 році. Враховуючи виклики воєнного часу, цього року Марш Рівності відбудеться у Київському метро. З безпекових міркувань у Марші зможуть взяти участь не більше 500 людей, серед яких активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери.

Добірка «Вірність квірності»

Takflix випускає добірку фільмів «Вірність квірності». До неї увійшло вісім українських ЛГБТІК+ стрічок. Це вісім історій про українців і українок зі спільноти ЛГБТІК+, які залишаються вірними собі, попри засудження близьких, суспільний тиск і російську воєнну агресію.

У добірку увійшли фільми:

  • «Сімеїз» про підпільний гей-курорт на південному березі тимчасово окупованого Криму. У 70-80-х Сімеїз був чи не єдиним місцем, де могли відпочити нудисти. А з 1990-х курорт став важливим місцем зустрічі представників ЛГБТК+ спільноти. Через військову агресію та гомофобні закони російської федерації пам’ять по Сімеїз залишається у старих відео та фото.
  • «З любов’ю, Коптєв». Фільм відтворює один із показів театру «Орхідея» під керівництвом Михайла Коптєва — марґінального треш-дизайнера з Луганська. Маестро утверджує інший статус митця — без замовника, без наставника, сповідуючи ідею мистецтва заради мистецтва.
  • «Ваша Мішель». Документальна стрічка Олени Сіятовської про трансгендерну дівчину Мішель, яка мріє стати моделлю. Під час поїздки до родини на Львівщину вона намагається розібратися, чого хоче насправді.
  • «Це побачення». Роудмуві Надії Парфан про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. За кермом — військова парамедикиня, чиї права на партнерство досі не захищені.

Переглянути добірку «Вірність квірності» можна за посиланням.

Нагадаємо, у липні пройде музичний фестиваль Atlas United.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар