У Києві вдруге пройде фестиваль пам’яті Романа Ратушного

Фестиваль «Протасів Яр» у Києві стартує 15 червня і триватиме до вересня. Він присвячений пам’яті громадського активіста і розвідника 93-ї бригади «Холодний яр» Романа Ратушного.

silmedia_zgcl/X2SKMfYIg.jpeg
Фото з тогорічного фестивалю

Про це повідомили на сайті Українського ПЕН.

Протягом червня-серпня на галявині Протасу відбудуться чотири дні фестивалю, дати яких оголосять пізніше. Традиційно програма включатиме кілька напрямків:

  • Мистецький (концерти, поетичні читання);
  • Демократії й прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази й обговорення документальних фільмів);
  • Історичний (лекції, екскурсії).

Під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма.

silmedia_zgcl/rTxFGBYIR.jpeg
Фото з тогорічного фестивалю

Другий фестиваль продовжуватиме основну мету заходу – популяризацію сучасного і традиційного мистецтва, української історії, правозахисних ініціатив і вшанування пам’яті про Романа Ратушного.

«Роман не вірив у життя після смерті й говорив, що після неї живуть ідеї і справи людини. Тож ми продовжуємо його справи. Говоримо про те, заради чого Роман жив, працював і боровся. "Протасів Яр" – не меморіальний фестиваль, він саме про продовження Романової візії, Романової енергії – у всьому, до чого він долучався і де прагнув розвивати українську ідентичність», – говорить письменниця Світлана Поваляєва, мама Романа Ратушного.

Довідково. Роман Ратушний загинув у 2022 році у бою під містом Ізюм на Харківщині, потрапивши в ворожу засідку. Він був розвідником 93-ї механізованої бригади Холодний Яр. Похований на Байковому цвинтарі.

На його честь перейменували вулицю Волгоградську в історичній місцевості Протасів Яр. Під час прощання мер Києва пообіцяв зберегти Протасів Яр від забудови. Редакторка «Історичної правди» отримала кошти від батьків Романа і заснувала іменну премію Ратушного.

Раніше ми писали, що у десяти містах України пройде дитячий кінофестиваль.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар