У Києві заборонили створювати нові мурали

Депутати Київської міської ради підтримали рішення заборонити створювати нові мурали в столиці, допоки не буде розроблений та затверджений Київрадою механізм погодження ескізів для стінописів.

silmedia_zgcl/chP0gWHSg.jpeg
Фото: ТиКиїв

Про це повідомляє Київська міська рада.

За відповідне рішення проголосувало 75 депутатів.

Ініціаторка проєкту рішення Євгенія Кулеба зазначила, що чинне законодавство та нормативні документи місцевих рад наразі детально не врегульовують питання погодження створення муралів.

Депутатка Київської міської ради розповідає про збільшення випадків порушення правил благоустрою та створення в Києві муралів без погодження відповідними органами та мешканцями будинків.

silmedia_zgcl/XHC1gWNIR.jpeg
Фото: Анна-Марія Кучеренко, Мурал Євгенії Фуллен, який замалювали коштом художниці
«Також усе частіше виникає суспільний резонанс у зв’язку з різними поглядами на мистецьку цінність та етичну складову. Питання важливості збереження культурної спадщини, зовнішнього вигляду будівель та їх інтеграції в архітектурний контекст міста потребує створення чіткого механізму погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів. І, відповідно до світової практики, провідну роль у цьому процесі відіграють експертні ради, – йдеться у повідомленні.

За попередньою інформацією, процес погодження ескізів буде включати експертну оцінку, громадське обговорення, отримання дозволу від власників будівлі та отримання інших, передбачених законодавством дозволів та погоджень.

Нагадаємо, на будинку з охоронним статусом у Шевченківському районі Києва зафарбували мурал коштом Євгенії Фуллен, яка його намалювала.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар